III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018r.

adwent 18

Adwentu jest to czas wielkiego oczekiwania
na Chrystusa, na Jego narodzenie,
na Jego wejście do naszego codziennego życia.
Jan Paweł II

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – zwaną Niedzielą Radości, źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan, a także zbliżające się Święta.

Trzeci tydzień adwentu poświęcamy rodzinom chrześcijańskim. Zachęcam więc do gorącej modlitwy za nasze rodziny, aby były Bogiem silne, ostoją wiary, tradycji chrześcijańskiej i patriotycznej. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

Osoby chore lub starsze, które chciałyby jeszcze przystąpić do Komunii Świętej proszę zgłosić w zakrystii.
OKAZJA DO SPOWIEDZI W KOŚCIELE W ŚRODĘ OD 17.00 do 18.00.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatki i płonącej świecy Caritasu.

Za ofiary składane dzisiaj do puszek na Kościół na Wschodzie, składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Kolęda w tym tygodniu:
Poniedziałek 17.12. od 15.30 ul Złotej Jesieni, strona parzysta do numeru 36, nieparzysta 25A
Czwartek 20.12. od 15.30 ul. Zagórzańska od  „torfów” do numeru 55 strona nieparzysta i 48 strona parzysta / dwóch księży /
cd. po świętach Bożego Narodzenia.
Dziękuję TYM, którzy już przyjęli z Kolędą, dziękuję za wczorajsze porządki z ul. Podkowy do ul. Złotej Jesieni. Teraz zapraszam z ul. Polany i przyległych uliczek.
Za tydzień po 12.00 spotkanie kandydatów do I Komunii św. z rodzicami i bierzmowanych.
Za tydzień nasza SCHOLA na Mszy Św. o godz. 10.30 zaśpiewa pieśni adwentowe w czterogłosowych opracowaniach.
Niech oczekiwany MESJASZ błogosławi Solenizantom i Jubilatom.
Odeszli do wieczności: śp. Alina GRĄŻKA, l. 93 z ul. Izbickiej i ks. Tadeusz FIRYSIUK, l.57,  proboszcz z Zakrętu, nasza Diecezja. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
Zachęcam do lektury prasy katolickiej ” Idziemy „.