Narodowy Marsz Życia przejdzie 24 marca ulicami Warszawy

Narodowy Marsz Życia przejdzie jutro ulicami Warszawy

narodowy marsz c5bbycya

Już jutro ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia. Uczestnicy będą manifestować w obronie prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Jego organizatorzy chcą przypomnieć również o prawie rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.

„Będziemy wprost upominać się o konkretne działania władz, obiecane i deklarowane, a obecnie zaniechane, które stanowią bardzo ważne elementy budowania w naszym kraju sprawiedliwego ładu społecznego, w którego centrum jest godność człowieka i prawa rodziny” – zapowiadają organizatorzy. Chodzi m.in. o przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 800 tysięcy obywateli, oraz wypowiedzenia przez Polskę Konwencji Stambulskiej i zaproponowanie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

Organizatorem Narodowego Marszu Życia jest Chrześcijański Kongres Społeczny, którego inicjatorem jest Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego. W opinii organizatorów, obecny  rok może okazać się kluczowy dla realizacji postulatu ochrony życia od poczęcia, szczególnie w przypadku eugenicznym. – Narodowy Dzień Życia, który obchodzimy 24 marca, to ostatni moment, aby jeszcze raz z pełną mocą zaapelować do rządzących o wypełnienie obietnic i powinności, ale przede wszystkim o realizację tego wielkiego dobra, które jest w ich zasięgu – podkreślają organizatorzy Narodowego Marszu Życia.

Marsz rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Manifestację poprzedzi msza św. o godz. 12.00 odprawiona w kościele akademickim św. Anny.

Patronat nad wydarzeniem objęła m. in. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Więcej informacji na stronie organizatora na Facebooku.

Źródło: KAI