VI – Niedziela Wielkanocna –  26.05.2019r.

jezus_101

Nie bójcie się,
otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi
i Jego zbawczej władzy!
Jan Paweł II

Dziś obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych Mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujmy dziś Panu Bogu za nasze Mamy, za ich dobre serca i ręce, prośmy dla nich o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

Jutro rozpoczynamy w Kościele dni modlitw o urodzaje. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli,  o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

W piątek zakończenie nabożeństw majowych.  O godz. 19.00 spotkanie Rodziców i Dzieci przed Rocznicą I Komunii Św.
W piątek w ostatni dzień maja święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. z Różańcem i Czerwcowym o godz. 8.30.

W sobotę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą po Mszy Świętej  o 8.30 / pon. wt i czw lub 17.30 / środa, piątek i sobota.

W sobotę 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy w tym dniu  naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcam wszystkich parafian.

W przyszła niedziele po każdej Mszy Świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są też albumy o pierwszej pielgrzymce św. Jana Pawła II do Ojczyzny.

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom życzę wszelkich łask od Chrystusa Miłosiernego oraz opieki Matki Bożej.

Dziękuję za  wczorajsze porządki w kościele Osobom z ul. Napoleona Bonaparte teraz kościół przygotuje Młoda Para.
W tym tygodniu dalej będą kontynuowane prace przy podjeździe, prace na dachu kościoła i plebanii. Za wsparcie finansowe – BÓG ZAPŁAĆ!!!

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.