Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 02.06.2019r.

Znalezione obrazy dla zapytania wniebowstapienie

„Tylko Chrystus może uciszyć lęk człowieka.
patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów!
On jest waszym nieodłącznym przyjacielem.”

Dziś pierwsza niedziela miesiąca

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez kolejne dni czerwcowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. Z codzienną Eucharystią i czerwcowym nabożeństwem łączymy naszą Nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc jak bardzo jest nam potrzebne Jego Światło i pociecha. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe w pon – wt – czw po Mszy Św. o 8.30, śr – pią – sob o godz. 17.30.
  2. Dziś Święto Dziękczynienia. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię świętą.
  4. Zachęcam do czytania książek i prasy katolickiej. Szczególnie polecam ostatni nr tygodnika „Idziemy”.
  5.  Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie polecając ich opiece Patronów.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, w tych samych miejscach proszę:
• Ołtarz – 1 – ul. Ks. Szulczyka
• Ołtarz – 2 – ul. Janoty, Falenicka, Przełęczy, Telimeny i Choinkowa.
• Ołtarz – 3 – ul. Zagórzańska
• Ołtarz – 4 – Przy kościele – Podkowy, Wiązowska

Dziękuję za  wczorajsze porządki w kościele Młodej Parze  teraz proszę o pomoc ul. Falenicką.
W tym tygodniu dalej będą kontynuowane prace przy podjeździe, rozpoczną się prace na dachu kościoła i plebanii. Za wsparcie finansowe – BÓG ZAPŁAĆ!!!
Zapraszam na Pielgrzymkę w dniach 24-26 czerwca. Trasa: Kalisz – Gniezno – Licheń / tu nocleg /- Kruszwica – Strzelno – Mogilno / nocleg / – Toruń z Radiem Maryja – Obory – powrót na 20:30.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.