XXVII – Niedziela Zwykła 06.10.2019r.

Mówimy do Chrystusa przez Maryję:
Bądź z nami w każdy czas.
Św. Jan Paweł II

Dzisiaj w naszej Diecezji taca na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będą w poniedziałki o godz. 09:00, od wtorku do soboty o godzinie 17:30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 12:00.

W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wesprzemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zebrane środki przekazuje na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

Razem ze Świętem Janem Pawłem II obecnym w obrazie w naszej parafii i w klimacie modlitwy różańcowej i pogłębionej refleksji, serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości w niedzielę na godz. 17.00 na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

CUD SŁOŃCA – 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień.

SURSUM CORDA – PARAFIANIE CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TYCH CO ZABIJAĆ CHCĄ NIENARODZONYCH -GŁOSUJĄC NA NICH JESTEŚ TAKI SAM JAK ONI!!!        . JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Jutro – Najświętsza Maria Panna Różańcowa.
• W środę – błogosławiony Wincenty Kadłubek.
• W piątek -św. Jana XXIII, papieża
• W sobotę – bł. Jana Beyzyma, kapłana

Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe na 2.XI i roczne za zmarłych. Od jutra jest dostępna Księga Intencji na rok 2020. /  Zgłosić Gregorianki, rocznice ślubu i 18-tki /.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. ” Idziemy ” pod chórem.
Jubilatów i solenizantów zapewniam o serdecznej pamięci i składam najlepsze życzenia.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na podjazd  i potrzeby kościoła.. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele 3 Paniom z ul. Ks. Szulczyka. Teraz proszę o pomoc ul. Złotej Jesieni / od Ks. Szulczyka do Podkowy.