XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17.11.2019r.

listopad wszystkich swietych 8

Wczoraj do ciebie nie należy.
Jutro niepewne…
Tylko dziś jest twoje.

Dzisiaj po 12tej spotkanie przed I Komunią Świętą.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
We wtorek – bł. Salomei, zakonnicy.
W środę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
W czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
W piątek –  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.

Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę, na potrzeby naszego Seminarium, składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele. Wczoraj zabezpieczono wieżę  kościoła przed ptakami i śniegiem. Koszt 7500zł. Jeszcze zostaje oświetlenie.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele Parafiankom z ul. Przełęczy. Teraz proszę o pomoc z ul. Falenickiej.

Dnia 30 listopada w sobotę rozpoczynam wizytę duszpasterską – KOLĘDĘ

Odeszła śp. Janina GOCHNA, lat 94, z ul. Stawowej. Pogrzeb odbył się w sobotę 16 listopada br. o godz. 14.00. Proszę o modlitwę za Jej duszę. Uczyniła dużo dobra dla naszej Parafii, kochała Boga, Kościół, kapłanów i każdego człowieka.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, na wieki wieków. Amen. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.