HISTORIA AKTUALNOŚCI GALERIA KONTAKT
 
   NAWIGACJA: STRONA GŁÓWNA

2018-10-08

Komunikat Akcji Katolickiej. Filmowa zapaść. Moralne przestępstwo przeciwko prawdzie i miłości drugiego człowieka. 06 Paź 2018 ·
Przelewająca się przez Polskę fala oburzenia związana z filmem „Kler”, to znak, że lata komunizmu i zniewoleń ostatnich lat nie zniszczyły w nas ducha polskości. Ostoją siły, wsparcia i mocy był dla nas, w tym trudnym czasie Kościół i rzesza oddanych Kapłanów.
Brak moralnej odpowiedzialności za tworzoną kulturę przez ludzi, którzy wciąż chcą by ich nazywać artystami i krzewicielami sztuki to przejaw ich słabości i upadku. Człowiek mocny i uczciwy opierający się na czystym sumieniu, nigdy nie posunie się do takich postaw i sformułowań dokonywanych z satysfakcją, że inni tę taniość kupią i przyjmą, jako prawdę.
Kiedy 100 lat temu walczyliśmy o niepodległość ważne było zbiorowe zachowanie narodu. Wierność pośród zniewagi, obelg i wprowadzania zamętu jest niezwykle ważna. Pokazały to trudne losy naszej Ojczyzny. Dziś po latach przywracamy godność tym, którzy zginęli za wiarę i obronę tego, co polskie. Wydobywana jest na światło dzienne, skrzętnie ukrywana okrutna walka z człowiekiem, który stał po stronie wiary i prawdy. Także nasze pokolenie ludzi wierzących nie podda się manipulacji. Umiłowaliśmy krzyż i on pozostaje dla nas znakiem miłości.
Jako świeccy polskiego Kościoła nie godzimy się na zło, a jasny powszechny, wielokierunkowy znak sprzeciwu, osób indywidualnych i wielu środowisk, jest na to najlepszym dowodem. Nie odejdziemy od Kościoła i naszych Pasterzy, nie porzucimy wiary, która jest naszą chlubą, która jest chlubą Polski.
Nie godzimy się na przedkładane nam kolejny raz w pseudo sztuce zło i opluwanie, nie wyrażamy zgody na poniewieranie naszymi świętościami. Doświadczenie zła jeszcze mocniej przemawia do nas, że dobro wyświadczone naszemu Narodowi przez Kościół, jego Pasterzy i rzesze zamęczonych kapłanów i świeckich jest wielką wartością.
Coraz bardziej roszczeniowemu, wygodnemu i zlaicyzowanemu światu ukazujmy Bożą miłość. Bogu dziękujmy za dar kapłaństwa a ich samych wspierajmy naszą modlitwą. Czyńmy i pokazujmy dobro. Tylko prawda nas wyzwoli!
I jeszcze słowami Roty:
Nie rzucim wiary skąd nasz ród.
Tak nam dopomóż Bóg!
/Maria Konopnicka, 1908/
Urszula Furtak,
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

 poprzedniagórapoczątek
STRONA GŁÓWNA