HISTORIA AKTUALNOŚCI GALERIA KONTAKT
 
   NAWIGACJA: STRONA GŁÓWNA

2017-01-01

Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo - Wytrwanie w łasce uświęcającej
Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo - Wytrwanie w łasce uświęcającej Nie można wyobrazić sobie większego nieszczęścia niż grzech śmiertelny. Trzeba się go obawiać i unikać go bardziej niż wszelkich nieszczęść doczesnych. Ustrzeżenie się grzechu śmiertelnego jest pierwszym, bezpośrednim celem odmawiania Trzech Zdrowaś Maryjo rano i wieczorem. Trzykrotne Zdrowaś Maryjo: ku czci Potęgi jaką Matka Boża otrzymała od Boga Ojca, Mądrości od Syna Bożego i Miłosierdzia od Ducha Świętego. Poprzez ich odmawianie uzyskuje się nie tylko łaskę wytrwania w dobrym aż do końca, to jest łaskę szczęśliwej śmierci, ale także łaskę zachowania czystości i nabycia cnót oraz łask, jakich dla siebie potrzebujemy. Liczne łaski nawrócenia, odzyskania zdrowia i inne, otrzymane zostały przez odmawianie Trzech Zdrowaś Maryjo.
Królowa Aniołów Trzy Zdrowaś Maryja należy odmawiać rano i wieczorem, najlepiej zaraz po wstaniu, aby uprosić sobie opiekę Matki Niebieskiej. Wieczorem – przed samym udaniem się na spoczynek. W ten sposób spędzimy dzień i noc pod opieką Matki Najświętszej. Co do usposobienia wewnętrznego – doskonałe spełnienie tej praktyki wymaga, żeby myśleć o Trzech Osobach Trójcy Przenajświętszej i żeby każdej z nich dziękować za przywileje udzielone Najświętszej Pannie. Błagać tę dobrą Matkę by nam wyjednała pomoc Ojca, Syna i Ducha Świętego w życiu i przy śmierci.
Zdrowaś Maryjo dobrze odmówione, to jest z uwagą i pobożnością jest według świętych nieprzyjacielem szatana, którego zmusza do ucieczki; jest młotem, który go miażdży; jest uświęceniem duszy, weselem Aniołów, pieśnią wybranych, „hymnem Nowego Przymierza”, pociechą Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej.
Po Zdrowaś Maryjo należy odmówić z całą gorącością ducha i z żywym pragnieniem, by prośba nasza była wysłuchana, ten krótki akt strzelisty: „O Maryjo, moja dobra Matko – zachowaj mnie dziś (albo tej nocy) od grzechu śmiertelnego”.
Skuteczność tego nabożeństwa powinna skłonić wszystkich czcicieli Matki Bożej, aby dali ją poznać wszystkim dokoła siebie.

 poprzedniagórapoczątek
STRONA GŁÓWNA