Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018r.

702

Na początku trzeciego tysiąclecia,   
odnawiając swą nadzieję
na ostateczne nadejście Królestwa Bożego,
przygotowując je dzień po dniu
we własnym wnętrzu,
w środowisku społecznym,
którego część stanowimy,
jak również w historii świata.
Jan Paweł II.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia  z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia siebie, Kościoła i świata Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.Początek spotkania / Msza Św. i Różaniec /godz. 08:30.

Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Opłatki do nabycia w zakrystii od I niedzieli Adwentu.

Od poniedziałku 3 grudnia KOLĘDA. Plan Kolędy na stronie internetowej.

Dziękuje Osobom z ul. Samorządowej za wczorajsze porządki w kościele, teraz zapraszam z ul. Ks. Szulczyka. Dziękuję też przybyłym na wczorajsze spotkanie z wykonawcami wjazdu do kościoła.

Wszystkim Parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie polecając ich opiece Patronów.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, Idziemy jak zawsze w przedsionku kościoła.