IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018r.

BN 012 48cf7c1205529

Wcielony Bóg leży dzisiaj w żłobie,
a cały świat kontempluje Go w milczeniu.
Oby ludzkość dostrzegła w Nim swojego Zbawiciel
Jan Paweł II

Jutro – Wigilia i kolejne świąteczne dni. O godzinie: 24:00 w nocy Pasterka. Taca z Pasterki w całej Polsce przeznaczona będzie na utrzymanie Domów Samotnej Matki.

Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

We wtorek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia o 24:00, 10:30 i 12:00. Nie ma Mszy Św. o 9:00 i 18:00.

W środę Święto Święte Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte będą o 9:00, 10:30 i 12.00. Taca na Mszach Świętych przeznaczona będzie na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji.

W czwartek – Święto św. Jana Apostoła.  Po Mszy Św., błogosławieństwo i  wina.
W piątek, przypada święto Świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich zamordowanych z rozkazu Heroda.

W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Po Mszy Świętej o godz. 10:30 i 12:00 – błogosławieństwo dzieci.

W Parafii w tym tygodniu na dobre rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
• W sobotę  29.12. od godziny 11:00  ul. Napoleona Bonaparte od Przełęczy do Zagórzańskiej.

Drogim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

Dziękuję TYM, którzy już przyjęli z Kolędą, Panu Janowi za wożenie księdza, dziękuję za wczorajsze porządki Parafianom z ul. Polany i przyległych uliczek. Teraz zapraszam do pomocy Parafian z ul. Podkowy od Złotej Jesieni do końca.

Wjazd do kościoła według wyceny ma kosztować do 60 tys. Będzie kosztorys do wglądu. Proszę o pomoc w pokryciu kosztów tej ważnej sprawy właściwie dla wszystkich i młodych z wózkami i dla starszych.
Odeszli: śp. Maria SOJA, L.95 z ul. Zagórzańskiej,  Zenon ZWIERZCHOWSKI, l. 80 z ul. Złotej Jesieni – pogrzeb jutro o 11.00,  Michał BASAK, l.31 z ul. Stawowej – pogrzeb w czwartek 27.12. o godz. 10.00 i Józef TYMIŃSKI, l. 95 z ul. Falenickiej – pogrzeb poza parafią.Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie