NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30.12.2018r.

p006s

„Człowiek jest pielgrzymem całe swoje życie,
Pielgrzymem Absolutu,
podążając ku swemu celowi,
poszukując Boga”
Jan Paweł II.

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam do kościoła na specjalne nabożeństwo o godz. 17:30, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni Nowego Roku.

We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą jak w niedzielę. Rozpocznijmy Nowy Rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej i adoracja Najśw. Sakramentu w piątek od godz. 17:00. W sobotę nabożeństwo Maryjne o 08:30.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne na Mszach Świętych o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 błogosławieństwo kredy i kadzidła. Zebrane tego dnia ofiary na tacę są przeznaczone na Fundusz Misyjny. Ofiary z kredy i kadzidła na parafialny Caritas. Za ofiarność serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu plan kolędy będzie następujący:
ŚRODA 02.01. od 15.30
ul. Zagórzańska od 46 do 38 – strona parzysta
CZWARTEK 03.01. od 16.30
ul. Zagórzańska od 51 do 39 – strona nieparzysta
PIĄTEK 04.01 od 15.30
ul. Optymistów
SOBOTA 05.01. od 11.00
ul. Zagórzańska od 36 do 30 – strona parzysta
PONIEDZIAŁEK 07.01 od 15.30
ul. Zagórzańska od 37 do 33

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

Dziękuję Rodzinom, które przyjęły Kolędę za wspólną modlitwę, życzliwość i ofiary, dziękuję Parafianom z Podkowy od Złotej Jesieni do końca za wczorajsze porządki w kościele. Teraz zapraszam ul. Napoleona Bonaparte od Przełęczy do Podkowy

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.