03.03.2019r. – VIII – Niedziela Zwykła

2233

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.
To wezwanie, rozbrzmiewające na początku
przepowiadania Jezusa,
Wprowadza nas w czas wielkopostny,
Który należy w szczególny sposób poświęcić
nawróceniu i odnowie,
Modlitwie, postowi i dziełom miłosierdzia.
Jan Paweł II.

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu.
Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze święte z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem będą w środę o godzinie 9:00,  16:30 i 18.00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, co do ilości i jakości. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i w Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia.  W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych zachęcam do włączenia się w ten akt pokutny. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W piątek o godzinie 18:00 – odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego serdecznie zapraszam. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12:00 –  Gorzkie Żale i tak będzie przez cały Wielki Post.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Jutro  – św. Kazimierz Królewicz.

Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. W ich intencji modlić się będziemy na Drodze Krzyżowej.

Za wczorajsze porządki w kościele dziękuję Panu Kościelnemu, teraz zapraszam do pomocy ul. Sadową. Za ostatnią pomoc w pracy przy kościele dziękuję pp. Tadeuszowi Ścięgosz, Edwardowi Pieprzyk i Henrykowi Zającowi.

Dziękuję kolejnym Rodzinom za przyjęcie z Kolędą, za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary.

KOLĘDA w tym tygodniu, i zakończenie:

PONIEDZIAŁEK 04.03 od godz. 15.30  ul. Ks. Szulczyka od nru 35 do 1
SOBOTA  09.03 od godz. 11.00  ul. Podkowy 128  też z literkami
SOBOTA 16.03 od 10.30  wg zaproszeń
Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie polecając ich opiece Patronów.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej – IDZIEMY w przedsionku kościoła.
Odeszli: Ewa Artecka, l. 62 z ul. Zagórzańskiej  / pogrzeb jutro o godz.10.00 /i poszukiwany Sylwester Korniluk, l. 46 z ul. Zagórzańskiej – pogrzeb poza parafią. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …
Komunikat Policji:
W związku z odnotowanymi na terenie naszej Dzielnicy przypadkami oszustw na tzw. „policjanta” polegających na sugerowaniu w rozmowie telefonicznej przez osobę przedstawiająca się za policjanta konieczności przekazania posiadanych oszczędności w celu wykorzystania ich podczas akcji policyjnej – Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer informuje, że działania tego typu to OSZUSTWO i przypomina, że Policja nigdy nie prosi obywateli o przekazywanie swoich oszczędności i innych rzeczy. Tym samym policjanci apelują o rozwagę i rozsądek, i nie udzielanie pod żadnym pozorem informacji obcym osobom, zwłaszcza w rozmowie telefonicznej o posiadanych oszczędnościach, kontach i lokatach bankowych.