I – Niedziela Wielkiego Postu 10. 03. 2019r.

09250

Wielki Post każdego roku jawi się nam
jako czas sprzyjający wzmożeniu modlitwy i pokuty,
otwierając serce na pokorne przyjęcie woli Bożej.
 Św. Jan Paweł II.

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu.
Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 18:00, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12:00. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Przy krzyżu na tacę składamy ofiarę na  kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Informuje parafian, że przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w naszej parafii odbędą się Wielkopostne Rekolekcje. Czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa. Proszę już dziś tak  zaplanować swoje  zajęcia, by w tych rekolekcjach uczestniczyć. Módlmy się gorąco w ciągu najbliższych dni o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla Księdza Rekolekcjonisty i dla siebie, abyśmy wszyscy przez dobre ich odprawienie pojednali się z Bogiem i powrócili do źródeł i fundamentów życia chrześcijańskiego.

Poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci klasy III przygotowujących się do pierwszej komunii świętej, będzie za tydzień na Mszy Świętej o godz.12.00.

Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, składając dobrowolną ofiarę do puszek.

Dziękuję kolejnym Rodzinom za przyjęcie z Kolędą, za życzliwość, modlitwę i złożone ofiary.

KOLĘDA w tym tygodniu – zakończenie:

SOBOTA 16.03 od 11.15  wg zaproszeń, / o 10.00 mam pogrzeb

Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele mieszkańcom z ul. Sadowej. Na najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców z ul. Kalinowej. Panie, które przygotują palmy proszą o bukszpan.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej a wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom, życzę zdrowia i wiele łask Bożych. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu, niech nam wszystkim Miłosierny Bóg błogosławi.
Odszedł śp. Waldemar Weber z ul. Zagórzańskiej, l. 75, pogrzeb poza parafią, także nagle ks. Leszek Szwedkowicz, l.72, rezydent z Józefowa. Módlmy się: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie….