II – Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019r.

II – Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019r.

nr-89-wielki-post-wielkie-sa-twoje-grzechy

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Będziecie szczęśliwi,
jeśli w każdej sytuacji dacie świadectwo,
że prawdziwie ten człowiek jest Synem Bożym!
Jan Paweł II

Dziś spotkanie z Dziećmi i Rodzicami przed Pierwszą Komunią Św. o godz.12.00.
Za tydzień Kandydatów do bierzmowania z Rodzicami.
Rekolekcje Wielkopostne w dniach 5- 7 kwietnia br.
Módlmy się gorąco o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza Rekolekcjonisty i dla siebie, byśmy wszyscy dobrze je przeżyli. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu, każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie.

Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 18:00 oraz Gorzkich Żalach w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:00.

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. Można zgłaszać swoje intencje.
Zapraszam do lektury prasy katolickiej – nasze ” IDZIEMY” w przedsionku.
Otaczam solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia..

Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele mieszkańcom z ul. Kalinowej. Na najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców z ul. Samorządowej. Panie, które przygotują palmy proszą o bukszpan. Panu Jerzemu Sałańskiemu za Jego pracę w przycięciu podwójnej alei tui. Dziękuję raz jeszcze za wszystkie spotkania kolędowe, modlitwy i złożone ofiary.
Prace związane z podjazdem mają się zacząć w ostatnim tygodniu marca.
Zachęcam do udziału w Narodowym Marszu Życia w przyszłą niedzielę, 24. marca. Marsz rozpocznie się o godz. 13:30 na Placu Zamkowym.