III – Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019r.

w post128

Będziecie szczęśliwi (…) jeśli staniecie się
wiernymi uczniami Chrystusa!
Jan Paweł II
Zachęcam do udziału w dzisiejszym Narodowym Marszu Życia. Marsz rozpocznie się o godz. 13:30 na Placu Zamkowym.
Dzisiaj po Gorzkich Żalach spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania.
Jutro przypada uroczystość  Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00.
Uroczystość tę obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczególną formą modlitwy w obronie życia poczętych dzieci jest duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Serdecznie zachęcam wiernych, aby podjęli tę piękną współpracę z Dawcą Życia. Szczególnie tę intencję Obrony Życia polecam Różom Żywego Różańca, samotnym, chorym – odmawiającym różaniec.

Zachęcam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 18:00  oraz Gorzkich Żalach w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:00.

Za tydzień zmiana czasu, śpimy godzinę krócej. Msze Święte według nowego czasu.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele mieszkańcom z ul. Samorządowej. Na najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców z ul. Ks. Szulczyka.  Dziękuję raz jeszcze za wszystkie spotkania kolędowe, modlitwy i złożone ofiary. Nie opuściłem nikogo specjalnie, jeżeli ktoś tak myśli proszę o telefon.

Zachęcam też do lektury prasy katolickiej.
Otaczam solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia.
Pomóżmy choremu Alanowi. Więcej na stronie www.siepomaga.pl/ratujemy-alanka.