REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

RAZEM z ks. KAROLEM ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE

RE_004_483d3cee86a6f
PIĄTEK – 05 KWIETNIA 2019

Godzina 9:30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
Godzina 17:30 – DROGA KRZYŻOWA
Godzina 18:00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.

SOBOTA – 06 KWIETNIA 2019  / dzień spowiedzi /.
Godzina 9:00 – RÓŻANIEC
Godzina 9:30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
Godzina 16:00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
Godzina 18:00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.

NIEDZIELA – 07 KWIETNIA 2019 – ZAKOŃCZENIE.
Godzina 9:00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
Godzina 10:30 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.
Godzina 12:00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną i GORZKIE ŻALE.
Godzina 18:00 – Msza Święta z nauką rekolekcyjną.

Musisz zafundować sobie taką odrobinę luksusu, abyś się trochę zatrzymał, wyciszył i zamyślił, żebyś spotkał się sam na sam ze sobą. Boisz się siebie? Rozumiem. Trzeba jednak pójść na pustynię. Na pustyni jest cisza, wtedy można usłyszeć siebie. Tego też się boisz? Na pustyni jest piasek, pali słońce, pragnienie, fatamorgana, głód. Musisz gryźć kamienie, aby stały się chlebem.

Rekolekcje to taki czas, to są takie lekcje, kiedy człowiek uczy się być trochę mądrzejszy, trochę lepszy. Dlatego rekolekcje odprawiają wszyscy: papież, ksiądz, babcia, mama, tata, student, uczeń, zakonnica, dziecko. Rekolekcje mają Ci dodać odwagi, abyś podszedł pod krzyż i zobaczył Ukrzyżowanego. Żebyś miał odwagę podnieść oczy i zapytać: Panie, czy Ty mi jeszcze raz przebaczysz? Odpowiedź usłyszysz na pewno. Zobaczysz ją w rozpiętych ramionach Chrystusa, w przebitym sercu Jezusa. Dojdziesz do wniosku: to nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech… Wtedy człowieku nie ma mocnych. Rozpłaczesz się i uciekniesz, i będziesz się spowiadał.

A potem wrócisz do krzyża leżącego na posadzce w Twoim kościele i ucałujesz przez łzy stopy Chrystusa. I to są rekolekcje. I zobaczysz, że inny jest świat, że inni są ludzie. A to właśnie – nawrócenie. Na rekolekcjach trzeba załatwić wiele spraw nie tylko z Bogiem, ale i z ludźmi. Ty wyprostuj to wszystko. Inaczej – zmarnujesz trzy dni, które Ci dała szkoła na leczenie duszy – to są rekolekcje. Do zobaczenia na rekolekcjach! Tylko wyspowiadaj się dobrze.