V – Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019r.

TP 015 483e59808b173

Miłość dla chrześcijanina
nie jest jedynie gestem albo ideałem,
Ale – by tak rzec – przedłużeniem
Obecności Chrystusa,
Który składa w darze samego siebie.
Jan Paweł II

Od dzisiejszej, piątej, niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Krzyże to symbol naszej wiary i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie.

W Wielkim Poście skupmy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd  zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruje zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

Za tydzień Niedziela Palmowa, dzień tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy Świętej święcenie palm, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. O godz. 12.00 procesja z palmami. Palmy jak co roku przygotują Panie należące do Żywego Różańca. Zaproszenie do wykonania Palemek w czwartek o godz. 9.30.
Za tydzień spotkanie Rodziców kandydatów do Bierzmowania po 12.00.
Do następnej niedzieli można składać dary dla potrzebujących.
Rozpoczęły  się prace związane z podjazdem do kościoła. Ma być zrobiony w maju.

Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele mieszkańcom z ul. Złotej Jesieni od Ks. Szulczyka do Podkowy. Na najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców z ul. Podkowy od Napoleona Bonaparte do Złotej Jesieni.

Zachęcam też do lektury ” Idziemy „.
Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.
Pomóżmy choremu Alanowi. Więcej na stronie www.siepomaga.pl/ratujemy-alanka. Dziękuję tym, którzy już pomogli.
W poniedziałek w pr. 1 o 21.00  film ” Smoleńsk ” w którym udało mi się wystąpić w 94 minucie filmu, pogrzeb technika jaka R. Musia.

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną…