Poniedziałek Wielkanocny – 22.04.2019r.

08Z098

Z tego miejsca, gdzie zmartwychwstanie
zostało ogłoszone najpierw niewiastom, a później apostołom,
wzywam usilnie wszystkich członków Kościoła,
aby na nowo przyrzekli posłuszeństwo
Bożemu nakazowi niesienia Ewangelii aż po krańce ziemi.
Jan Paweł II

Dziś – poniedziałek w oktawie Wielkanocy, uroczyście obchodzony w Polsce zarówno w świątyniach, jak i w naszych domach rodzinnych.Msze Święte o godz. 09:00, 10:30 i 12:00.

Dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Najbliższa niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 15:00 KORONKA do Miłosierdzia Bożego  i ucałowanie relikwii Świętej Siostry Faustyny. Msze Święte o godz. 09:00, 10:30, 15:00 i 18:00. Po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie Dzieci Komunijnych z P. Katechetką i Kandydatów do Bierzmowania ze mną.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia. Taca na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby Caritas.

Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Dziękuję za  porządki w kościele mieszkańcom z ul. Polany. Na najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców z ul. Podkowy od Złotej Jesieni do końca ulicy.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam opiece świętych patronów.