III – Niedziela Wielkanocy 05.05.2019r.

nr-93-jan-pawel-ii-3

Naród ginie,
Gdy znieprawia swojego ducha
Naród rośnie,
Gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza;
Tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć!
Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Majowe.

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Biblia zawiera bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej Księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

Przez cały miesiąc gromadzimy się w kościele na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy jutro o godz. 8.30 od wtorku do soboty o godz. 18:00. Zachęcam też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

Jutro – przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
W środę – przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

W niedzielę 19-go maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. Nabożeństwo Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się o godzinie 10:30. Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszej parafii i naszych rodzin. Natomiast w poniedziałek 13-go maja o godz. 18.00 ks. bp Rafał Markowski 29-ciu naszym młodym parafianom udzieli Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź dla Bierzmowanych w piątek o 18.45. Obowiązkowe spotkanie we wtorek 7-go maja o godz. 19.00.

Serdecznie zachęcam do nabywania prasy katolickiej ” Idziemy „.
Wszystkich solenizantów i jubilatów polecam Panu Bogu w  modlitwach.

Dziękuję za  wczorajsze porządki w kościele mieszkańcom z ul. Podkowy od Złotej Jesieni do końca ulicy. Teraz kościół przygotują rodzice kandydatów do Bierzmowania.