IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2019r. + list Biskupa Ordynariusza

Znalezione obrazy dla zapytania dobry pasterz

„Tylko Chrystus może uciszyć lęk człowieka.
patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów!
On jest waszym nieodłącznym przyjacielem.”
Jan Paweł II

Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – modlimy się o dobre powołania kapłańskie i zakonne. Dziś po Mszy  Św. o godz. 12:00 nabożeństwo majowe. W dni powszednie nabożeństwa majowe o godz. 18.00.  Dzisiaj taca na Seminarium.
Jutro maja 102 rocznica Objawień Fatimskich. Po Mszy Św. o godz. 16:45 Różaniec Fatimski. Natomiast o godz. 18.00 ks. bp Rafał Markowski 29-ciu naszym młodym parafianom udzieli Sakramentu Bierzmowania.  Taca na fundusz młodzieży diecezji warszawsko-praskiej.
W najbliższą niedzielę o godz. 10.30 w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej.
Spowiedź dla dzieci w piątek o 18.45.

Serdecznie zachęcam do nabywania prasy katolickiej ” Idziemy „.
Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom życzę wszelkich łask od Chrystusa Miłosiernego oraz opieki Matki Bożej.

Dziękuję za  wczorajsze porządki w kościele Rodzicom kandydatów do Bierzmowania i kandydatom. Teraz kościół przygotują rodzice Dzieci Komunijnych.

Warszawa, 11 maja 2019 roku

Drodzy Diecezjanie,

ogromny ból towarzyszy całej wspólnocie diecezjalnej po tragicznym wydarzeniu w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia w Marysinie Wawerskim. Łączymy się duchowo z Rodziną zamordowanego ucznia. Zgodnie z naszą wiarą modlimy się o jego zbawienie i życie wieczne.

W parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim odbyła się już Msza Święta z udziałem uczniów Szkoły nr 195 w intencji pojednania. Przyłączam się do tej modlitwy. To zabójstwo jest wielkim dramatem także dla sprawcy i jego rodziny. Chociaż jest to bardzo trudne, wołajmy na wzór Pana Jezusa, który na krzyżu modlił się słowami „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”.

Otaczam modlitwą i duchowym wsparciem również wszystkie pozostałe osoby, które dziś ucierpiały, szczególnie uczniów, nauczycieli i wychowawców Szkoły im. Króla Maciusia. Nie pozostawajmy obojętni na najmniejsze nawet przejawy agresji! Reagujmy, gdy bliźniemu dzieje się krzywda. Za przykładem błogosławionego Jerzego Popiełuszki, który kierował się słowami Pawła Apostoła, „Nie dajmy się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężajmy”!

Z wyrazami głębokiego żalu i modlitwą

Wasz biskup
+Romuald Kamiński