17 Niedziela Zwykła 28.07.2019r.

06Z054

„…Trzeba mądrze korzystać
z wakacji i ferii,
aby służyć dobru jednostki
i rodziny przez to,
że umożliwiają kontakt z przyrodą,
zapewniają spokój,
dają czas na kultywowanie
zgodnego życia rodzinnego,
na wartościową lekturę
i na zdrowe rozrywki…”.
Jan Paweł II

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
W czwartek 1 sierpnia przypada 75 rocznica Powstania Warszawskiego. W środę w przeddzień o godz. 16:30 odmówimy RÓŻANIEC za poległych podczas Powstania Warszawskiego i zmarłych i pomordowanych po wojnie.

W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa / Ojcze nasz i Wierzę / w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00.
W sobotę o godz. 08.30 Msza Kółek Różańcowych i Różaniec.

Na czas wypoczynku polecam prasę katolicką. ” IDZIEMY ” pod chórem.

Składam serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na podjazd do naszego kościoła. W tym tygodniu ma nastąpić odebranie wykonania podjazdu.
Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.
Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele Osobom z ul. Zagórzańskiej od ronda  do krzyżówek, teraz proszę o pomoc ul. Zagórzańską od krzyżówek do końca strona.