19 – Niedziela Zwykła  11.08.2019r.

im 1 242

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.
Jan Paweł II

We wtorek 13-go sierpnia o godzinie 18:00 – serdecznie zapraszam na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

We wtorek – przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
W środę – przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W czwartek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – prawda wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest to również 99 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Msze Święte o godz. 09:00, 10:30 i 12:00. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów, warzyw, owoców i ziół.

W piątek – przypada wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla.
W sobotę – przypada wspomnienie św. Jacka, kapłana.
Zachęcam do lektury prasy katolickiej, ” Idziemy ” pod chórem.
Składam serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone na podjazd do naszego kościoła. W sobotę 10.08. prace zostały zakończone, we wrześniu musimy wykonać zabezpieczenie przed śniegiem i odchodami ptaków. Kolejny wydatek!!! Rozliczenie w czasie ogłoszeń na każdej Mszy Świętej. W czwartek rozliczyłem Parafię z Kurią do końca lipca, opłaciłem w Urzędzie podatek od nieruchomości na drugie półrocze 2019r.
Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzę udanego, radosnego wypoczynku.
Pozdrawiam wszystkich odpoczywających u nas w parafii i życzę im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazuję solenizantom i jubilatom tygodnia.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele i piękną dekoracje Młodej Parze, której życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Teraz proszę o pomoc Parafian z ul. Zagórzańskiej  od krzyżówek do Złotej Jesieni.
Bardzo proszę o modlitwę w intencji małego Alanka, który jutro w Stanach Zjednoczonych ma kolejną operację, prośmy też o siły dla Mary Wagner więzionej w Kanadzie za to, że walczy o ratowanie Nienarodzonych Dzieci.