Wystawa „Legiony” w warszawskich Łazienkach

Wystawa „Legiony” w warszawskich Łazienkach

 Wystawę „Legiony” będzie można oglądać do 30 września / fot. Kino Świat/mat.pras.

Superprodukcja „Legiony” na ekrany polskich kin wejdzie już 20 września, tymczasem od poniedziałku w Galerii Plenerowej Ermitażu przy Agrykoli oglądać można wystawę ze zdjęciami z filmu.

Na prezentowanych w ramach ekspozycji fotosach zobaczymy m.in. portrety konne czy ujęcia spektakularnych scen walk, m.in. szarży pod Rokitną czy bitwy pod Kostiuchnówką, których realizacja pochłonęła niemalże 20 dni zdjęciowych, setki kilogramów prochu i kilkadziesiąt litrów sztucznej krwi. Wernisaż obejmuje również portrety filmowych legionistów i legionistek, między innymi: Sebastiana Fabijańskiego, Bartosza Gelnera, Mirosława Baki i Wiktorii Wolańskiej. Wystawa jest współorganizowana przez Biuro Programu „Niepodległa” w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Wystawę „Legiony” będzie można oglądać do 30 września.