24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019r.

07Z007

Dzisiejsza niedziela jest poświęcona środkom masowego przekazu. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Roztropnie korzystajmy z ich dobrodziejstw. Zadbajmy też, by właściwie korzystało z nich młodsze pokolenie. Nasze Katolickie Radio Warszawa na fali 106,2.
Dziś po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
W środę  – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski.
W środę w katedrze Warszawsko-Praskiej o godz. 18:00 rozpoczęcie Synodu Młodych.
W czwartek w naszym kościele o godz. 9.00 Msza Św. w 80 rocznicę BITWY pod Falenicą.
W sobotę – Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na podjazd  i potrzeby kościoła.. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia i zapewniam o modlitwie polecając ich opiece Patronów.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele mieszkańcom ul. Sadowej. Teraz proszę o pomoc ul. Kalinową.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej. „Idziemy” pod chórem.