XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019r.

1 rozaniec
  • DSC6

 

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Jan Paweł II

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będą w poniedziałek i sobotę o godz. 09:00, od wtorku do piątku o godzinie 17:30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 12:00.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski.
Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

Razem ze Świętem Janem Pawłem II  serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na godz. 17.00 na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

We wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
W środę – św. Jadwigi Śląskiej.
W czwartek– św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
W piątek – św. Łukasza, Ewangelisty.
W sobotę – św. Pawła od Krzyża.
W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 Msza Św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
W przyszłą niedzielę taca na misje i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego.

Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe na 2.XI i roczne za zmarłych. Jest dostępna Księga Intencji na rok 2020. /  Zgłosić Gregorianki, rocznice ślubu i 18-tki /.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. ” Idziemy ” pod chórem.
Jubilatów i solenizantów zapewniam o serdecznej pamięci i składam najlepsze życzenia.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na podjazd  i potrzeby kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele ul. Złotej Jesieni  od Ks. Szulczyka do Podkowy. Teraz proszę o pomoc ul. Podkowy od Napoleona Bonaparte do Złotej Jesieni.