29 – Niedziela Zwykła 20.10.2019r.

07Z002

Modlitwa jest niezbędna w życiu
osobistym i w apostolacie.
Nie może być autentycznego
świadectwa chrześcijańskiego bez modlitwy.
Ona jest źródłem natchnienia,
energii, odwagi w obliczu trudności i przeszkód,
Jest źródłem wytrwałości
i mocy podejmowania inicjatywy.
Jan Paweł II

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Taca na Papieskie Dzieła Misyjne. Po Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie przed I Komunią Świętą. Dzisiaj liczenie WIERNYCH.

We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Dobiega końca październik. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będą w poniedziałek o godz. 09:00, od wtorku do soboty o godzinie 17:30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 12:00.
Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej.

W przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Na każdej Mszy świętej  będziemy dziękować Bogu za naszą świątynię, w której gromadzimy się na liturgii i przyjmujemy sakramenty.

W przyszłą niedzielę (27. października) zmiana czasu z letniego na zimowy.

Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej i zakrystii możemy zgłaszać wypominki jednorazowe  / 2.11. / i roczne za zmarłych.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. ” Idziemy ” pod chórem.
Jubilatów i solenizantów zapewniam o serdecznej pamięci i składam najlepsze życzenia.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na podjazd  i potrzeby kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele z ul. Podkowy od Napoleona Bonaparte do Złotej Jesieni Teraz proszę o pomoc ul. Podkowy od Złotej Jesieni do końca ulicy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Józef Adamojć lat 72 z ul. Jasnoty. W piątek zmarł † Ks. infułat Stanisław Rawski lat 77. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.