XXXI – Niedziela Zwykła 03.11.2019r.

listopad wszystkich swietych 9

Śmierci nie można przekupić,
ani od siebie oddalić.
Bóg jest Bogiem żywych,
nie umarłych.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej o godz. 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką za zmarłych.

W tym tygodniu przed Mszą Święta Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Wypominki czytane w niedziele o 8.45 a w III niedzielę miesiąca Msza Święta w intencji polecanych w Wypominkach.

W sobotę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego.
W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszek na ten cel.

 

W następny poniedziałek 11 listopada przypada Święto Niepodległości (101 rocznica odzyskania niepodległości). Modlimy się za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność. Msza Św. w intencji Ojczyzny będzie o godz. 10.30.

  • Szczególnie serdecznie pragnę powitać w naszej parafii nowych wiernych. Życzę Wam, wielu Łask Bożych w budowaniu naszej wspólnoty. W kancelarii parafialnej uzyskacie wszelkie niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania parafii i życia sakramentalnego. Tym, którzy z różnych przyczyn opuszczają naszą wspólnotę, dziękuję za wszelkie dobro, które w nią wnieśli i zawsze gorąco zapraszam do odwiedzania naszej świątyni. Przypominam jednocześnie, że według prawa kanonicznego, jeśli zamieszkujecie w nowym miejscu ponad trzy miesiące, stajecie się członkami nowej wspólnoty, jej parafianami. Ważne jest, by nawiązać kontakt z Parafią co stanowi podstawę do wydawania zaświadczeń i pozwoleń w kancelarii parafialnej.

 

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele Parafianom z ul. Polany. Teraz proszę o pomoc ul. Napoleona Bonaparte od  Przełęczy.