I NIEDZIELA ADWENTU 01.12.2019r.

Znalezione obrazy dla zapytania adwentowe obrazki

Podobny obraz

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Oto wielka tajemnica wiary”.
W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach, rekolekcjach i dniach skupienia. Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach. Roraty poza środą o godz. 8.30 w środy o godz. 17.00. Roraty o 6.30 w kościele w Falenicy.
Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy ogólnopolską akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Cieszymy się, że świeca Caritas wpisała się na trwałe w nasze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a zapalony płomień świecy jest nieodzownym elementem wigilijnego stołu. W te szczególne dni chcemy być blisko tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Świece w parafii od czwartku.
Opłatek z własnego kościoła jest znakiem budowania jedności wspólnoty parafialnej. Opłatki można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii. Zachęcam do wspólnej modlitwy. W piątek Msza Św. wynagradzająca o godz.18:00. Spowiedź od godz. 17:00. W pierwszą sobotę spotkanie różańcowe o godz. 8.30.
W niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12:00 Godzina Łaski połączona z Mszą Św.
Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci. (Matka Boża w Montichiari)
Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.
Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecam ostatni nr tygodnika „Idziemy”.

W tym tygodniu KOLĘDA:
CZWARTEK 5.12. od godz. 16.00 / dwóch księży /
1. ZAGÓRZAŃSKA od 3 do 25.
2. ZAGÓRZAŃSKA od nru 2 do 30 z numerkami


Składam serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjęcie po kolędzie i ofiary złożone na potrzeby kościoła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. ” Idziemy ” na stoliku pod chórem.
Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.
Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele ul. Telimeny. Teraz proszę o pomoc ul. Jasnoty.