Kto żyw, bojkotuje Netflixa. Bluźnierczy film o Chrystusie / znalezione w sieci /.

Kto żyw, bojkotuje „Netflixa”. Po jego najnowszej publikacji żaden Polak nie powinien już nigdy dać ani złotówki na tę platformę siejąca skrajną antykatolicką propagandę i demoralizację.

Netflix wywołał skandal i protesty udostępniając na swojej platformie film, który przedstawia Pana Jezusa jako homoseksualistę, a Najświętszą Pannę jako cudzołożnicę. W tej wątpliwej jakości „komedii”, wyprodukowanej przez brazylijską wytwórnię Porta dos Fundos, Chrystus przyprowadza do rodzinnego domu jako niespodziankę homoseksualnego kochanka.

W samej Brazylii produkcja zatytułowana „A Primeira Tentação de Cristo” („Pierwsze kuszenie Chrystusa”) spotkała się ze sprzeciwem i reakcją widzów w postaci petycji domagającej się usunięcia filmu z serwisu streamingowego.

Niestety, rzecz jest dostępna także w Polsce. Tak, tak: przed świętami „Netflix” demoralizuje Polaków tak szatańską propaganda.

Petycję podpisało do tej pory ponad milion ludzi. Zarówno film, jak i producenci zostali ostro skrytykowani w Brazylii przez polityków i osoby publiczne. Zespół satyryków, który stoi za tą produkcją, został określony przez brazylijskiego aktora i reżysera Carlosa Vereza jako „żałosny” z powodu tworzenia „miernych filmów pornograficznych”.

Film spotkał się w Brazylii, która liczy sobie 120 milionów katolików, także z reakcją protestantów, głównie chrześcijan ewangelikalnych, których liczba w tym kraju stale rośnie. Pastor i polityk Marco Feliciano wyraził ubolewanie z powodu decyzji sądu, który sprzeciwił się zakazania filmów Porta dos Fundos. Sąd argumentował swoją decyzję „wolnością słowa”. Feliciano dąży do „wspólnej akcji kościołów i ludzi dobrych woli”, by przeciwstawić się działaniom producentów filmu.

Dziennikarz Life Site News przypomina, że to nie pierwsze takie bluźniercze dzieło tego zespołu w serwisie Netflixa. W roku 2018 przedstawili w filmie apostołów jako pijaków budzących się z kacem po Ostatniej Wieczerzy.

jjf/LifeSiteNews.com