I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 01.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:

Kochani, rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czyli czas duchowego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Rozważając zwycięstwo Jezusa nad grzechem, śmiercią i szatanem jesteśmy zaproszeni do głębszej pracy nad wiarą: zwyciężania grzechów i pokonywania zła w naszym życiu. Pamiętajmy o pokutnym, poważnym charakterze tego czasu.

Z wielkim żalem pożegnaliśmy w miniony poniedziałek i wtorek w Aleksandrowie oraz w czwartek w Kruszwicy, naszego Proboszcza + Ks. kanonika Wiesława Chrząszcza. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych. Przez dar modlitwy wyraziliśmy naszą miłość i wdzięczność Ks. Wiesławowi za jego wierną, blisko 11-letnią pracę duszpasterską wśród nas.

Wielkopostne nabożeństwa: Gorzkie Żale w niedziele, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12. Droga Krzyżowa w ten piątek o godz. 18.30

W najbliższy piątek przypada I piątek marca. Msze św. 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanie do NSPJ. Okazja do spowiedzi będzie o godz. 16.00 i 17.15.

We środę przypada święto św. Kazimierza, Królewicza. To dzień imienin i 38 rocznica święceń biskupich Biskupa Seniora Kazimierza Romaniuka, pierwszego biskupa naszej diecezji warszawsko – praskiej. Niech Pan Bóg wspiera szczególnie Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

Za tydzień zbiórka ofiar na rzecz Dzieła Misyjnego Kościoła „Ad gentes”.

Jak zwykle wychodząc z kościoła można nabyć nowy numer tygodnika „Idziemy” oraz „Niedziela”. Zachęcamy do lektury.