III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czyli czas duchowego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy o pokutnym, poważnym charakterze tego czasu.

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, na podstawie dekretu Ks. Biskupa Warszawsko – Praskiego z dn. 13.03.2020 roku zostały zawieszone wspólnie celebrowane nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.

19. marca, w czwartek, obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To także 15 rocznica święceń biskupich Ks. abpa seniora Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy o nim w naszych, codziennych modlitwach.

Dzisiejsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w późniejszym terminie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a zwłaszcza naszego, diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.