V Niedziela Wielkiego Postu, rok B – 21.03.2021

Dziś nie tylko pierwszy dzień wiosny ale w naszej Parafii, to przede wszystkim zakończenie wielkopostnych rekolekcji, które rozpoczęliśmy we czwartek. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Marcinowi Bukowskiemu za przyjęcie zaproszenia i ryzyka, za wspólną modlitwę i poświęcony czas na tę „wyprawę w głąb lądu”. Dziękujemy za świadectwo wiary, za głoszone z serca Słowo Boże: zrozumiałe, bezpośrednie, czasem w lekki sposób ale zawsze poważne w treści. Niech Pan błogosławi, strzeże i prowadzi!

Trwa okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale są sprawowane w niedziele, po Mszy św. o godzinie 12. Droga Krzyżowa jest sprawowana w piątki o godz. 18.45. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny Patronat św. Józefa papież Franciszek ogłosił aż do 08.12.2021 roku, Rok św. Józefa, w którym wszyscy wierni mogą wzmocnić własne życie wiary, uzyskać pociechę i ulgę w swoich strapieniach.

W związku z tym, w naszej Parafii, w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 18 oraz w każdy 19 dzień miesiąca będziemy modlić się litanią do św. Józefa powierzając Jego opiece  nasze rodziny, problemy, lęki i troski.

We środę, 24.03. obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchodzony jest w rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów, zamordowanych wraz z ukrywanymi przez siebie Żydami za okazaną im pomoc.

W najbliższy czwartek, 25.03. obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godzinie 9. i 18. Na każdej z nich będzie można złożyć w kościele, w uroczystej formie, przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. D.A. jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy  i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienie. Osoby pragnące włączyć się w to Dzieło zapraszam w czwartek o zgłoszenie się do zakrystii przed Mszą św.

D.A. skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Pozwala matkom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie, przynosząc pokój ich sercom. Pomaga kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa, pogłębia kontakt z Bogiem. Może stać się czynnikiem odrodzenia wspólnej miłości i modlitwy w rodzinach.

Wzorem lat ubiegłych nasz parafialny zespół charytatywny „Caritas” chce wesprzeć osoby ubogie świątecznymi, wielkanocnymi paczkami. Wszystkie osoby pragnące włączyć się w to szlachetne dzieło proszone są o składanie ofiar do skrzynki „Caritas” w kościele lub przynoszenie bezpośrednio do zakrystii produktów spożywczych /o długiej dacie ważności/ lub środków czystości. Prosimy o zgłaszanie osób samotnych lub rodzin potrzebujących takiej pomocy. Zapraszamy też wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w prace naszego parafialnego „Caritas” jako wolontariusze.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. będzie w najbliższy czwartek o godz. 19. W tym też dniu przypada 29. rocznica powstania naszej diecezji warszawsko – praskiej /1992/.

Serdecznie zapraszamy za tydzień, 28.03. po Mszy św. o godzinie 18 do naszego kościoła na tzw. „Wieczór Uwielbienia”, który potrwa około godziny. Przez modlitwę, muzykę i śpiew pieśni uwielbienia będziemy wspólnie adorować Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie. Otwórzmy się w ten sposób na łaski i dary Ducha Św. w Wielkim Tygodniu. W tym czasie, w Niedzielę Palmową od godz.19, będzie też możliwość spowiedzi.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za umycie, odkurzenie i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skrzynki z napisem: „Ofiara na Kościół”.

W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. W związku z tym za tydzień przesuwamy wskazówki zegara o jedną godzinę do przodu.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Podgórski, kawaler z Warszawy, z parafii tutejszej i Barbara Borkowska, panna ze Zbuczyna, z parafii p.w. św. Stanisława B. M.; zapowiedź pierwsza.

W przede dniu Dnia Świętości Życia /czwartek, 25.03./ z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy dowiedzieć się co dzisiejsza medycyna ma do zaoferowania małżeństwom borykającym się z niepłodnością i jak zmienia się świat, gdy kobieta zostaje matką. Zapraszam do lektury!

W ubiegłym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Tadeusz Bąkowski i śp. + Janusz Edward Popczyk. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…