XVIII Niedziela zwykła – 04.08.2024

Dziś po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.

We wtorek, 06.08. obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego; w piątek, 09.08. przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy; natomiast w sobotę, 10.08. wspominamy św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W czwartek, 08.08. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Za tydzień, w niedzielę 11.08., po Mszy św. o godzinie 12 Wspólnota „Emmanuel” zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy uwielbienia i dziękczynienia Panu Bogu.

Ks. bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, zachęca wszystkich do włączenia się we wspólną inicjatywę tygodników katolickich pod hasłem: „TAK dla religii w szkole”. Z inicjatywy czterech tygodników katolickich: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Idziemy” i „Przewodnika Katolickiego” ruszyła wspólna akcja „TAK dla religii w szkole”. Inicjatywa ta wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów oraz rodziców mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Zachęcam Rodziców i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich o przyłączenie się do tej akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji.

W przedsionku kościoła jest nowy numer tygodnika „Idziemy”. A w nim znajdziemy tę propozycję protestu przeciwko marginalizacji lekcji religii w szkole; który to protest można podpisać i wysłać do MEN. „Tak dla religii w szkole” jest wspólną akcją największych tygodników katolickich w Polsce. Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”. Warto zwrócić też uwagę na książkę Ks. Teodora Puszcza SChr pt. „Na spotkanie Pana. Co o liturgii Mszy świętej należy wiedzieć.” Cena 10 zł.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Maciej Piotr Kozicki, kawaler z parafii p.w. św. Benedykta w Wawrze – Sadulu i Magdalena Joanna Mróz, panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności: śp. + Andrzej Marian Frączyk.  Pomódlmy się teraz w Jego intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie…”

Z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum PW zaprasza 05.08. o godz. 19 na X Marsz Pamięci. To uroczyste przejście ulicami Warszawy jest wyrazem hołdu dla wszystkich mieszkańców stolicy, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego. Trasa Marszu wiedzie od Pomnika Ofiar Rzezi Woli poprzez ulicę Wolską do Cmentarza Powstańców Warszawy. Uroczystość zakończy zapalenie zniczy na wystawie „Zachowajmy ich w pamięci” poświęconej cywilnym ofiarom niemieckiego okupanta.

Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach. Jednocześnie przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i uwrażliwiamy na godny strój w czasie obecności w świątyni.