XIX Niedziela zwykła – 11.08.2024

Dziś, w niedzielę 11.08., po Mszy św. o godzinie 12 Wspólnota „Emmanuel” zaprasza wszystkich do wspólnej, radosnej modlitwy uwielbienia i dziękczynienia Panu Bogu.

We wtorek, 13.08. w Dniu Fatimskim zapraszamy po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jeżeli pogoda pozwoli, wyruszymy z procesją, z figurą M.B. Fatimskiej wokół naszej świątyni. Osoby niosące figurę proszę o wcześniejsze potwierdzenie obecności u Pani Klaudii.

W tym też dniu przypada 3. rocznica śmierci/2021/ śp. + J.E. Ks. abpa Henryka Franciszka Hosera SAC, który był biskupem naszej diecezji w latach 2008 – 2017.

We czwartek, 15.08. przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to jednocześnie Uroczystość Patronki naszej diecezji warszawsko – praskiej M.B. Zwycięskiej. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Obrzęd błogosławieństwa przyniesionych ziół i kwiatów będzie po każdej Mszy św. W tym też dniu przypada 104. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, nazywanej „Cudem nad Wisłą”, która ocaliła Europę przed bolszewickim najazdem. Dlatego tego dnia przypada też Święto Wojska Polskiego.

W naszej konkatedrze na warszawskim Kamionku, czyli w sanktuarium M.B. Zwycięskiej będą uroczystości ku czci Patronki naszej diecezji, na które serdecznie zaprasza nas J.E. Ks. bp Romuald Kamiński. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy 15.08. odwiedzą konkatedrę i tam pobożnie odmówią „Modlitwę Pańską” i „Wyznanie wiary”.

Diecezja Warszawsko-Praska jest wierna pamięci o Bitwie Warszawskiej 1920 Roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”. 13.08. o godz. 18 będzie sprawowana uroczysta Eucharystia w konkatedrze na Kamionku – świątyni poświęconej Matce Bożej Zwycięskiej. W pamiętnym sierpniu 1920 roku, właśnie stamtąd, 13.08. w godzinach popołudniowych, po odprawieniu nabożeństwa Ks. Ignacy Skorupka wraz z ochotnikami tworzącymi 36. Pułk Piechoty Legii Akademickiej wyruszył pod Ossów. Młody kapelan garnizonu praskiego gorąco wierzył w zwycięstwo. Zapewniał, że jest ono bliskie. Przeczuwał, że nadejdzie w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Naszej tegorocznej modlitwie będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, J.E. abp Antonio Guido Filipazzi. Pod jego przewodnictwem złożymy Ofiarę Eucharystyczną w intencji Ojczyzny.Podejmijmy to modlitewne zaproszenie.

We czwartek, po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W sobotę, 17.08. obchodzić będziemy dzień imienin Ks. bpa Jacka Grzybowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji.

Ks. bp Wojciech Osial, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, zachęca wszystkich do włączenia się we wspólną inicjatywę tygodników katolickich pod hasłem: „TAK dla religii w szkole”. Z inicjatywy czterech tygodników katolickich: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Idziemy” i „Przewodnika Katolickiego” ruszyła wspólna akcja „TAK dla religii w szkole”. Inicjatywa ta wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów oraz rodziców mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Zachęcam Rodziców i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich o przyłączenie się do tej akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji. Tekst protestu znajdziemy przy czasopismach.

W przedsionku kościoła jest nowy numer tygodnika „Idziemy”. A w nim znajdziemy m.in. ciekawy artykuł pt. „Ludzkie i Boże spełnienie”. Jakie treści kryje w sobie prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej? Czy to prawda, że Maryja nie umarła? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”. Warto zwrócić też uwagę na książkę na ekspozycji. Cena 10 zł.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Daniel Wygiera, kawaler z Legionowa, z parafii p.w. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa i Paulina Sadowa, panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Keller, kawaler z parafii p.w. M.B. Anielskiej w Starej Wsi i Olga Basak, panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

Wszystkim wyjeżdżającym w tych dniach na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywające na wakacjach. Jednocześnie przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i uwrażliwiamy na godny strój w czasie obecności w świątyni.