Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15.08.2024

Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to jednocześnie Uroczystość Patronki naszej diecezji warszawsko – praskiej M.B. Zwycięskiej. Msze św. są sprawowane wg porządku niedzielnego. Obrzęd błogosławieństwa przyniesionych ziół i kwiatów ma miejsce w czasie każdej Mszy św. Dziś także przypada 104. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, nazywanej „Cudem nad Wisłą”, która ocaliła Europę przed bolszewickim najazdem. Dlatego tego dnia przypada też Święto Wojska Polskiego.

W naszej konkatedrze na warszawskim Kamionku, czyli w sanktuarium M.B. Zwycięskiej organizowane są uroczystości ku czci Patronki naszej diecezji, na które serdecznie zaprasza nas J.E. Ks. bp Romuald Kamiński. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy 15.08. odwiedzą konkatedrę i tam pobożnie odmówią „Modlitwę Pańską” i „Wyznanie wiary”.

Dziś jeszcze, po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Ksiądz Biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy, czyli zwolnienia od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego jutrzejszego piątku, 16 sierpnia. Z dyspensy mogą skorzystać diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji warszawsko-praskiej. Ksiądz Biskup zachęca, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego Franciszka.

Już za miesiąc, w niedzielę 15.09. serdecznie zapraszamy na Parafialny Dzień Rodziny. Tego dnia będzie miało miejsce wprowadzenia do naszej świątyni relikwii bł. Rodziny Ulmów i akt powierzenia wszystkich rodzin naszej Parafii Ich opiece. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12, na której nastąpi umieszczenie relikwii bł. Rodziny Ulmów. Następnie zapraszamy na spotkanie z Panem Mateuszem Szpytmą, wiceprezesem IPN, który przybliży nam wiele interesujących szczegółów życia tej Rodziny. Potem zapraszamy na półgodzinne przestawienie o Błogosławionych, pt. „Rodzinna fotografia” wg scenariusza Pani Anny Murawskiej, dziennikarki Radia Warszawa. Następnie zapraszamy na część piknikową: grilla i ciasta. Oprócz tego planujemy gry i zabawy dla dzieci oraz kiermasz książek o tematyce rodzinnej i wychowawczej.

W przedsionku kościoła jest już nowy numer tygodnika „Idziemy”. A w nim znajdziemy m.in. ciekawy artykuł pt. „Dwanaście kroków do wolności”. Wspólnota Anonimowych Alkoholików działa  w Polsce już od 50 lat. W czym tkwi sekret ich skuteczności? Alkoholizm to pierwszy problem wielu rodzin. Wielu cierpi po cichu. Często ktoś zastanawia się co można zrobić? Może właśnie zacząć od przeczytania tego artykułu. Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”.