XXVII Niedziela zwykła – 06.10.2024

Wczoraj 05.10., w katedrze warszawsko-praskiej o godz. 10 miała miejsce uroczystość błogosławieństwa nowych lektorów w naszej diecezji. Wśród nich było dwóch naszych Parafian: Adam Skoczek i Maciej Kubuj. Bardzo serdecznie gratulujemy im promocji lektorskiej i życzymy obfitości łask Bożych w służbie liturgicznej w naszej Wspólnocie.

Dziś w niedzielę, 06.10. o godzinie 19 będzie w kościele spotkanie dla kandydatek i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast we czwartek, 10.10. o godz. 20 będzie próba generalna. I już w najbliższą sobotę, 12.10. o godz. 18 J.E. Ks. biskup Romuald Kamiński udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

W tym też dniu – 12.10. – przypada dzień liturgicznego wspomnienia bł. Carlo Acutis’a. Dane nam będzie, że naszej uroczystości Bierzmowania będą towarzyszyć Jego relikwie. Ufamy, że ten Orędownik jest dobrym Patronem na trudne czasy, szczególnie dla młodzieży – nie tylko z terenu naszej Parafii i Diecezji ale także z całej Polski.

Dziś, w ramach przygotowań do uroczystości, dzieci komunijne otrzymają pamiątkowe różańce na Mszy św. o godzinie 10.30. Zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie, na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30.

We wtorek, 01.10. rozpoczęliśmy październikowe nabożeństwa różańcowe. Są one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w piątki października o godz. 17.15.

We środę, 09.10. przypada 6 rocznica śmierci/2018/ śp. + Ks. Jana Gastołka, który był proboszczem naszej Parafii w latach 1997-2001. Zapraszam na Mszę św. sprawowaną w Jego intencji we wtorek, 08.10. o godz. 8.30.

We czwartek, 10.10. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w październikowe czwartki o godz. 17.15 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian.

W piątek, 11.10. po Mszy św. wieczornej ale o godz. 19.30 w kościele będzie ostatnia odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów przed uroczystością Bierzmowania.

Jak widzimy w relacjach zniszczenia i potrzeby poszkodowanych w czasie powodzi są ogromne. Osoby, które chcą wesprzeć powodzian nie tylko ogólnie, poprzez Caritas, ale też bezpośrednio, zapraszam do wsparcia konkretnej parafii. Chcemy wesprzeć poszkodowanych Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie. Potrzebne są osuszacze do mieszkań i sprzęt do prac porządkowych. W następnej kolejności będzie potrzebne wyposażenie mieszkań: meble, pościel, sprzęt agd, itp. Akurat teraz zbierają na agregaty prądotwórcze. Dlatego dziś i w następną niedzielę będzie można jeszcze wesprzeć poszkodowanych przekazując swój dar do skrzynki w kościele z napisem Caritas. Dziękujemy z serca Wszystkim, którzy nie przechodzą obojętnie obok cierpienia naszych Sióstr i Braci!

Za tydzień, jak co roku w Dniu Papieskim, będziemy wspierać materialnie uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w ramach funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Również za tydzień, w niedzielę 13.10. w Dniu Fatimskim zapraszamy po Mszy św. o godz. 12 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jeżeli pogoda pozwoli, wyruszymy z procesją, z figurą M.B. Fatimskiej wokół naszej świątyni. Osoby niosące figurę proszę o wcześniejsze potwierdzenie obecności u Pani Klaudii.

Parafia p.w. M.B. Anielskiej w Radości zaprasza maturzystów i studentów na pierwsze spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego – dziś, o godz. 19 w domu parafialnym przy ul. Izbickiej 7. Spotkania mają formę modlitewno – dyskusyjną.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuł pt. „Siła różańca”. Jak radzić sobie z pokusami i rozproszeniami w czasie modlitwy różańcowej? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Już jest dostępny nowy numer dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości”. A w nim m.in. poruszające świadectwo o odbudowie małżeństwa, w którym brak było komunikacji, zaufania, wierności i miłości. Warto sięgnąć po to czasopismo!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.