IX Niedziela zwykła, Uroczystość Najśw. Trójcy – 31.05.2026

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci.

Dziś po Mszy św. o godz. 12 będzie ostatnie już nabożeństwo majowe. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa popularnie nazywane „czerwcowymi”. Będą one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do tej wspólnej  modlitwy!

We wtorek, 02.06. na godz. 19 zapraszamy dzieci na drugą próbę liturgiczną przed uroczystością I Komunii św. Obecność obowiązkowa!

W najbliższy czwartek, 04.06. przeżywać będziemy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną popularnie uroczystością Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Podobnie jak w zeszłym roku, ofiary składane do dzisiaj włącznie, do tej zielonej skrzynki na kracie z napisem: „ofiara na kościół” są przeznaczone na kwiaty i wyposażenie naszych czterech ołtarzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!

We czwartek, po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i przejdziemy ulicami: Ks. Szulczyka, Złotej Jesieni, Zagórzańską, Kocią i znów Ks. Szulczyka. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Natomiast po Mszy św. o godz. 18 będzie jeszcze możliwość indywidualnej adoracji NS do godz. 21. Uroczystość Bożego Ciała jest okazją do złożenia publicznego świadectwa wiary i oddania czci Jezusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie a także jest konkretnym znakiem jedności z Kościołem lokalnym swojej Parafii.

Zapraszamy dziewczynki w wieku od 6 lat, do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Pamiętajmy, że jest to forma służby liturgicznej i w związku z tym, obowiązuje odpowiedni ubiór: białe lub jasne sukienki lub tzw. „strój krakowski”. Prosimy o przekazanie tej informacji osobom zainteresowanym.

W I piątek miesiąca, 05.06. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Możemy zgłaszać jeszcze nowe osoby potrzebujące posługi sakramentalnej w swoim domu.

Na podstawie kanonu 87 § 1, uwzględniając treść kanonu 1250-1252 KPK, mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej J.E. Ks. bp Romuald Kamiński  udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego piątku – 05.06.

W I sobotę czerwca, 06.06. zapraszamy po Mszy św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy różańcowej razem z naszą Parafialną Wspólnotą Żywego Różańca.

Za tydzień, w niedzielę 07.06. przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia. Jak co roku, w I niedzielę czerwca, włączamy się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz wyposażenia i ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Ta świątynia jest darem dziękczynnym Bogu za odzyskanie przez naszą Ojczyznę niepodległości w 1918 i w 1989 roku.

Natomiast po Mszy św. o godz. 18 w niedzielę, 07.06. zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii przez wstawiennictwo bł. Rodziny Ulmów.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania ciekawej wystawy o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce w naszym kościele.

Serdecznie zapraszamy do udziału w sobotę, 20.06. w jednodniowej, parafialnej pielgrzymce autokarowej do sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie na Żoliborzu – miejsca Jego duszpasterskiej pracy a także miejsca Jego grobu. Program pielgrzymki obejmuje: zwiedzanie z przewodnikiem muzeum bł. ks. Jerzego; kaplicy z  relikwiami, w tym sutanną, w której zginął Błogosławiony oraz Jego mieszkania, Mszę św. z koronką do Bożego Miłosierdzia, obiad w stylu kuchni podlaskiej. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł. Zapisy i wpłaty przyjmuje Pani Klaudia w zakrystii. Zbiórka przy parkingu kościelnym 20.06. o godz. 12:15. Powrót planowany jest około godz. 17.

Sanktuarium M.B. Trzykroć Przedziwnej w Otwocku – Świdrze, przy ul. B. Czecha 9/11 zaprasza małżonków w niedzielę, 07.06. do kawiarenki dialogowej na spotkanie pt. „On, Ona i… zabójcze frazy.” w godz. 15.15 – 16.45. Podczas spotkania zapewnione będą osobne zajęcia dla dzieci. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej: www.kawiarenka.szensztat.pl

Już teraz Organizatorzy planują nasz wrześniowy/20.09./ III Aleksandrowski Piknik Rodzinny, który jest świętem całej naszej Rodziny Parafialnej. W programie będzie znów m.in. loteria fantowa. Organizatorzy bardzo proszą o zbieranie tzw. fantów na naszą loterię. Chodzi o rzeczy nieużywane lub w bardzo dobrym stanie, które kogoś ucieszą: ciekawe prezenty, miłe rzeczy, ładne przedmioty, które sprawią komuś radość, najlepiej oryginalnie zapakowane i nieprzeterminowane.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Paweł Borkowski, kawaler z Parafii p.w. M.B. Dobrej Rady w Warszawie – Miedzeszynie i Weronika Salwa, panna z Parafii tutejszej, zapowiedź druga.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto zwrócić uwagę m.in. na artykuł pt. „Jak owocnie przeżyć Mszę św.?” Jak zmienia się życie osób regularnie uczestniczących we Mszy św.? Warto poznać małe ale konkretne sposoby pomagające lepiej uczestniczyć we Mszy św. Zachęcam do lektury naszego tygodnika!

W imieniu Wspólnoty Seminarium Małżeńskiego serdecznie zapraszamy rodziny, małżonków i dzieci a także singli do udziału w III Pieszej Pielgrzymce Rodzin, która odbędzie się w terminie 26.06. – 28.06. Pielgrzymka wyrusza z Ogrodzieńca (sanktuarium MB Skałkowej) i zmierza do Leśniowa (sanktuarium MB Leśniowskiej). Łączny dystans to ok. 30 km. W programie: formacja małżeńska, oddzielna grupa dziecięca, gra pielgrzymkowa dla dzieci, wspólna modlitwa, etc. Organizatorzy zapewniają wyżywienie, transport bagaży oraz ubezpieczenie. Noclegi zaplanowane są pod namiotami. Szczegółowe informacje, program oraz zapisy znajdziemy na stronie internetowej: www.pielgrzymkarodzin.pl

W imieniu katolickiej Wspólnoty „Emmanuel” zapraszamy młodych w wieku 14-19 lat na Forum Nastolatków, które odbędzie się w dniach 22.08 – 26.08. na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w ośrodku rekolekcyjnym „Święta Puszcza”. Forum to pięć dni pełnych radości, głębokich spotkań i odkrywania Pana Boga. To czas, w którym młodzi ludzie mogą być bez obaw sobą. W programie m.in. warsztaty talentów, dobra muzyka ale także czas na wyciszenie i poważne rozmowy. Więcej informacji znajdziemy na plakacie oraz na stronie emmanuel.info.pl

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Stanisława Mączyńska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…”

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy troszczą się także o potrzeby materialne naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty [na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802]. Te wszystkie dary serca pozwalają na  funkcjonowanie naszej Parafii.