XXIII Niedziela zwykła – 08.09.2024

Umiłowani Diecezjanie, kolejny rok jesteśmy świadkami dotykającej Europy długotrwałej suszy. Bardzo proszę wszystkich o podjęcie intensywnej modlitwy błagalnej o deszcz. Zalecam, by ta intencja została włączona jako wezwanie każdej modlitwy powszechnej podczas wszystkich Mszy Świętych sprawowanych w parafiach i innych ośrodkach Diecezji Warszawsko-Praskiej. Kładę tę intencję na sercu wszystkim diecezjanom z nadzieją, że uwzględnią ją w swoich osobistych modlitwach. Wszystkim włączającym się w tę modlitwę udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

+ Romuald Kamiński
                        Biskup Warszawsko-Praski

Dziś o godzinie 19 będzie w kościele pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie dla kandydatek i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy rozpoczęli swoje przygotowanie jesienią ubiegłego roku. Obecność jest obowiązkowa.

Tydzień temu włączyliśmy się w ogólnodiecezjalną zbiórkę na rzecz utrzymania i rozwoju Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Zebraliśmy 1434 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

We czwartek, 12.09. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zaprośmy, zachęćmy dzieci i młodzież do Spowiedzi u progu nowego roku szkolnego i duszpasterskiego. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Rozpoczęliśmy zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii, także w dni powszednie. Pierwsze spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie w ten piątek, 13.09. o godzinie 19.30 w kościele.

Zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie, na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30.

W piątek, 13.09. w Dniu Fatimskim zapraszamy po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej modlitwy różańcowej. Po Mszy św. wyruszymy z procesją, z figurą M.B. Fatimskiej wokół naszej świątyni. Osoby niosące figurę proszę o wcześniejsze potwierdzenie obecności u Pani Klaudii.

W sobotę, 14.09. przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Już za tydzień, w niedzielę, 15.09. serdecznie zapraszamy na Parafialny Dzień Rodziny. Tego dnia będzie miało miejsce wprowadzenie do naszej świątyni relikwii bł. Rodziny Ulmów i akt powierzenia wszystkich rodzin naszej Parafii Ich opiece. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12, na której nastąpi umieszczenie relikwii bł. Rodziny Ulmów. Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii. Następnie zapraszamy na spotkanie z Panem Mateuszem Szpytmą, wiceprezesem IPN, który przybliży nam wiele interesujących szczegółów życia tej Rodziny. Potem zapraszamy na przedstawienie o Błogosławionych, pt. „Rodzinna fotografia” wg scenariusza Pani Anny Murawskiej. Następnie zapraszamy na część piknikową: grilla i ciasta. W tej części spotkania będą zbierane datki na przebudowę i odnowienie prezbiterium naszego górnego kościoła, aby było bardziej estetyczne i funkcjonalne. Oprócz tego planujemy gry i zabawy dla dzieci oraz kiermasz książek o tematyce rodzinnej i wychowawczej.

Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Parafialnego Klubu „Owieczka” będzie w sobotę, 28.09. o godz. 11. Mamy prowadzące spotkania zapraszają dotychczasowe uczestniczki a szczególnie serdecznie nowe dziewczęta w wieku 7-11 lat.

W związku z powstaniem nowych statutów Parafialnych Rad Duszpasterskich i Parafialnych Rad Ekonomicznych oraz dekretem /z dn. 25.03.2024/ Ks. biskupa Romualda Kamińskiego zatwierdzającym nowe statuty, nasza dotychczasowa PRD została zobowiązana 30.05.2024 zakończyć swoją działalność. Teraz pragniemy powołać nowe gremia, już w oparciu o nowo stworzone statuty.

PRD jest zespołem doradczym, który przyczynia się do ożywiania działalności duszpasterskiej. Głównym jej celem jest świadczenie pomocy Ks. Proboszczowi poprzez przekazywane sugestie, rady, rekomendacje, opinie, etc. Dlatego wszystkie osoby mające czas, siły, dobrą wolę, przekonanie o swoich możliwościach, które pragną bezinteresownie uczestniczyć w takim gremium, proszę o zgłoszenie się.

Natomiast Parafialna Rada Ekonomiczna zostanie zgodnie ze statutem /SPRE IV.B.26./ wyłoniona przez nominację Ks. Proboszcza.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie, włożoną pracę i ofiarowane kwiaty.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuły podpowiadające jak zrozumieć młodzież, jak trafić do młodzieży? Teksty ważne nie tylko dla rodziców i seniorów ale także dla nauczycieli i wychowawców. Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Od 30.08. w kinach można oglądać piękny, maryjny film pt. „Maryja. Matka ludzkości.” Fabuła filmu została zbudowana na najstarszym opisie objawień w Guadalupe. Barwnie opowiedziana historia została uzupełniona przez twórców o piękne świadectwa i wyjątkową historię najbardziej niezwykłego wizerunku Maryi. Pozostaje on fascynującym wyzwaniem dla naukowców i mocnym znakiem dla wiernych. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.