XXIV Niedziela zwykła – 15.09.2024

Dziś serdecznie zapraszamy wszystkich na Parafialny Dzień Rodziny. Na Mszy św. o godzinie 12 będzie miało miejsce wprowadzenie do naszej świątyni relikwii bł. Rodziny Ulmów i akt powierzenia wszystkich rodzin naszej Parafii Ich opiece. Ta Msza św. będzie sprawowana w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii. Następnie zapraszamy na spotkanie z Panem Mateuszem Szpytmą, wiceprezesem IPN, który przybliży nam wiele interesujących szczegółów życia tej Rodziny. Potem zapraszamy na przedstawienie o Błogosławionych, pt. „Rodzinna fotografia”. Następnie zapraszamy na część piknikową: grilla i ciasta. W tej części spotkania będą zbierane datki na przebudowę i odnowienie prezbiterium naszego górnego kościoła. Oprócz tego planujemy gry i zabawy dla dzieci oraz kiermasz książek o tematyce rodzinnej i wychowawczej.

Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w naszych modlitwach pracowników mediów, aby byli odważnymi strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

We wtorek, 17.09. przypada 85. rocznica sowieckiej napaści na Polskę w 1939 roku. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o wszystkich, którzy wtedy podjęli się obrony naszej Ojczyzny i oddali swoje życie za jej niepodległość.

We środę, 18.09. obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona dzieci i młodzieży, Patrona Polski. Natomiast w sobotę, 21.09. święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

We czwartek, 19.09. w ramach duchowego przygotowania do zbliżającej się 40. rocznicy/1984/ porwania i zamordowania bł. Ks. Jerzego Popiełuszki po Mszy św. wieczornej odmówimy wspólnie Litanię do Ks. Jerzego oraz modlitwę „o wolność od lęku i nienawiści”. Po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi.

Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

Za tydzień, w niedzielę 22.09. o godzinie 19 będzie spotkanie dla kandydatek i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy rozpoczęli swoje przygotowanie jesienią ubiegłego roku. Obecność na próbach liturgicznych jest obowiązkowa.

Do końca września przyjmujemy zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii, także w dni powszednie.

Zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie, na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30.

Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Parafialnego Klubu „Owieczka” będzie w sobotę, 28.09. o godz. 11. Mamy prowadzące te spotkania zapraszają dotychczasowe uczestniczki a szczególnie serdecznie nowe dziewczęta w wieku 7-11 lat.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Michał Rybitwa, kawaler z parafii tutejszej i Martyna Kędzierska, panna z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie, zapowiedź pierwsza.

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu wczorajszemu zespołowi sprzątającemu za podjęcie dyżuru i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Bardzo dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie i włożoną pracę.

Ks. Marek Serafin, Proboszcz Parafii p.w. M.B. Dobrej Rady w Warszawie – Miedzeszynie zaprasza w dniach 27-29 września na rekolekcje prowadzone przez O. Jamesa Manjackala MSFS. Z relacji uczestników tych rekolekcji wynika, że są one dużym  przeżyciem i przyczyniają się do duchowego wzrostu osób w nich uczestniczących.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuł pt. „Kasia to nie Tomek”. Czy nauczyciel ma prawo odmówić używania zaimków osobowych zgodnie z życzeniem ucznia? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Od 30.08. w kinach można oglądać piękny, maryjny film pt. „Maryja. Matka ludzkości.” Fabuła filmu została zbudowana na najstarszym opisie objawień w Guadalupe. Barwnie opowiedziana historia została uzupełniona przez twórców o piękne świadectwa i wyjątkową historię najbardziej niezwykłego wizerunku Maryi. Pozostaje on fascynującym wyzwaniem dla naukowców i mocnym znakiem dla wiernych. Gorąco zachęcamy, aby wybrać się do kina.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.