XXVIII Niedziela zwykła – 13.10.2024

Wczoraj o godz. 18 J.E. Ks. biskup Romuald Kamiński udzielił naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej uroczystości: rodzicom, naszej służbie liturgicznej i siłom sprzymierzonym, nawet z Legionowa, Białołęki i Radzymina! Dziękuję Państwu Dorocie i Aleksandrowi, i wszystkim zgromadzonym siłom muzycznym; pani Klaudii a także animatorom grup naszych Bierzmowanych: Małgorzacie, Marii, Magdalenie, Agnieszce, Krystynie, Mariannie i Kacprowi, Anecie i Michałowi oraz osobom wspierającym Ks. Proboszcza w duszpasterstwie młodzieży naszej Parafii. Dziękuję za obecność i modlitwę O. Andrzejowi i kapłanom z naszego dekanatu anińskiego. Młodzież serdecznie zapraszamy na spotkanie integracyjne w najbliższą sobotę, 19.10. o godz. 19.

Są jeszcze z nami relikwie bł. Carlo Acutis’a/1991-2006/. Towarzyszyły one wczorajszej uroczystości. Ufamy, że ten młody Orędownik jest dobrym Patronem na trudne czasy, szczególnie dla młodzieży.

A dziś, jak co roku w Dniu Papieskim, po Mszy św. będziemy wspierać materialnie uzdolnioną młodzież ale żyjącą w ubogich rodzinach. Z zebranych datków powstaje fundusz  stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dziś, 13.10. w Dniu Fatimskim zapraszamy po Mszy św. o godz. 12 do wspólnej modlitwy różańcowej. Jeżeli pogoda pozwoli, wyruszymy z procesją, z figurą M.B. Fatimskiej wokół naszej świątyni.

Jutro, 14.10. mamy Dzień Edukacji Narodowej, nazywany popularnie „Dniem Nauczyciela”. Polecajmy w naszych modlitwach Panu Bogu nauczycieli, pedagogów i wychowawców.

We środę, 16.10. przypada 46. rocznica wyboru Ks. kard. Karola Wojtyły na papieża. Módlmy się przez Jego wstawiennictwo o potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny.

We czwartek, 17.10. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w październikowe czwartki o godz. 17.15 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian.

W piątek, 18.10. przez wstawiennictwo św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona lekarzy,  będziemy polecać Panu Bogu lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych i cały personel służby zdrowia. W tym też dniu, o godz. 19 będzie w kościele spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się w naszej Wspólnocie do uroczystości I Komunii Św.

Natomiast w najbliższą sobotę, 19.10 na godz. 11.30 zapraszamy wszystkie Seniorki i Seniorów naszej Parafii na „Dzień Seniora”. Rozpoczniemy Mszą św., po której odmówimy wspólnie różaniec a następnie przejdziemy na spotkanie do naszego Domu Kultury.

Spotkanie Parafialnego Klubu „Owieczka” będzie również w sobotę, 19.10. o godz. 11. Mamy prowadzące te spotkania zapraszają dotychczasowe uczestniczki a szczególnie serdecznie nowe dziewczęta w wieku 7-11 lat.

Również w sobotę, 19.10. przypada 40. rocznica/1984/ porwania i zamordowania bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. wieczornej odmówimy wspólnie Litanię do Ks. Jerzego oraz modlitwę „o wolność od lęku i nienawiści”. Warto zapoznać się z planem obchodów tej rocznicy. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie na tablicy informacyjnej.

Śmierć dziecka – bez względu na przyczynę czy jego wiek – jest wydarzeniem, które zostawia w osieroconych rodzicach ślad na całe życie. Październik jest miesiącem pamięci, nie tylko rodziców, o ich zmarłych dzieciach. Osieroceni rodzice żyją wśród nas. Pamiętajmy o nich w modlitwach. Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 20.10. na Mszę św. o godz. 18. Po Mszy zapraszamy na spotkanie i ciepłe rozmowy przy jesiennej herbacie w ramach spotkań „Małżeńskiego Wieczernika”. W tym kontekście warto też przeczytać w naszym tygodniku  „Idziemy” artykuł pt. „Życie warte pożegnania”. Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Są one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w piątki października o godz. 17.15.

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8.30. Możemy już zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

Dziś kończymy zbieranie datków na rzecz poszkodowanych Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie. Dziś jeszcze można wesprzeć poszkodowanych przekazując swój dar do skrzynki w kościele z napisem Caritas. Dziękujemy z serca Wszystkim, którzy nie przechodzą obojętnie obok cierpienia naszych Sióstr i Braci!

W najbliższym czasie mamy wolne terminy intencji mszalnych. Warto dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski; pamiętać o imieninach, rocznicach, jubileuszach, o Zmarłych a zwłaszcza o duszach w czyśćcu cierpiących a także prosić o Boże błogosławieństwo,  konieczne środki i natchnienia w naszych troskach, decyzjach i zadaniach.

Parafia p.w. M.B. Anielskiej w Radości zaprasza maturzystów i studentów na  spotkania Duszpasterstwa Akademickiego w domu parafialnym przy ul. Izbickiej 7. Spotkania mają formę modlitewno – dyskusyjną. Szczegóły znajdziemy na tablicy informacyjnej.

Już jest dostępny nowy numer dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości”. A w nim m.in. poruszające świadectwo o odbudowie małżeństwa, w którym brak było komunikacji, zaufania, wierności i miłości. Warto sięgnąć po to czasopismo!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.