XXIX Niedziela zwykła – 20.10.2024

Zakończyliśmy trzytygodniową zbiórkę datków na rzecz poszkodowanych przez powódź w Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie. Zebraliśmy 3.464 zł. Dziękujemy z serca Wszystkim, którzy nie przechodzą obojętnie obok cierpienia naszych Sióstr i Braci!

Tydzień temu, jak co roku w Dniu Papieskim, wspieraliśmy materialnie uzdolnioną młodzież ale żyjącą w ubogich rodzinach. Zebraliśmy 2.771 zł. Z tak zebranych datków powstaje fundusz  stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

We wtorek, 22.10. przypada dzień wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II /1920-2005/. Módlmy się przez Jego wstawiennictwo o potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny.

We czwartek, 24.10. po Mszy św. wieczornej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w październikowe czwartki o godz. 17.15 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian.

Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc w grabieniu liści zapraszamy w tę sobotę, 26.10. od godz. 10. Weźmy ze sobą grabie, rękawice, worki i uporządkujmy nasz kościelny teren przed zbliżającą się piękną Uroczystością Wszystkich Świętych. To także wyraz naszego szacunku dla Zmarłych a także wizytówka naszej Parafii wobec wielu gości.

Służbę liturgiczną ołtarza zapraszamy na spotkanie w sobotę, 09.11. o godz. 15.30.

Bardzo serdecznie dziękuję Paniom i wolontariuszom z naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego „Caritas” za piękne przygotowanie naszego parafialnego „Dnia Seniora”.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać ważny artykuł pt. „Alkonastolatki”. Dlaczego młodzież sięga po alkohol i jak to zmienić? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Są one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w piątki października o godz. 17.15.

Śmierć dziecka – bez względu na przyczynę czy jego wiek – jest wydarzeniem, które zostawia w osieroconych rodzicach ślad na całe życie. Październik jest miesiącem pamięci, nie tylko tych rodziców, o ich zmarłych dzieciach. Osieroceni rodzice żyją wśród nas. Pamiętajmy o nich w modlitwach. Zapraszamy dziś, na Mszę św. o godz. 18. [Po Mszy zapraszamy na spotkanie i ciepłe rozmowy przy jesiennej herbacie w ramach spotkań „Małżeńskiego Wieczernika”.]

W naszym kościele modlimy się za Zmarłych w wypominkach rocznych, w każdą niedzielę o godz. 8.30. Możemy już zgłaszać Zmarłych na wypominki roczne lub jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła, na które wpisujemy naszych Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu.

W najbliższym czasie mamy wolne terminy intencji mszalnych. Warto dziękować Panu Bogu za otrzymane łaski; pamiętać o imieninach, rocznicach, jubileuszach, o Zmarłych a zwłaszcza o duszach w czyśćcu cierpiących a także prosić o Boże błogosławieństwo,  konieczne środki i natchnienia w naszych troskach, decyzjach i zadaniach.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności śp. + Danuta Zofia Dąbrowska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: „Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…”

Już jest dostępny nowy numer dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości”. A w nim m.in. poruszające świadectwo o odbudowie małżeństwa, w którym brak było komunikacji, zaufania, wierności i miłości. Warto sięgnąć po to czasopismo!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.