XXVI Niedziela zwykła – 29.09.2024

Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP Ks. abpa Tadeusza Wojdy SAC tydzień temu we wszystkich parafiach naszej diecezji miała miejsce zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w czasie powodzi w południowo – zachodniej Polsce. Zebraliśmy 8.987 zł.

Jak widzimy w relacjach zniszczenia i potrzeby są ogromne. Osoby, które chcą wesprzeć powodzian nie tylko ogólnie, poprzez Caritas, ale też bezpośrednio, zapraszam do wsparcia konkretnej parafii. Dotarła do nas wiadomość o sytuacji w Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Nowym Gierałtowie 5A. Potrzebne są osuszacze do mieszkań i sprzęt do prac porządkowych. W następnej kolejności będzie potrzebne wyposażenie mieszkań: meble, pościel, sprzęt agd, itp. Akurat teraz zbierają na pojazd typu quad, bo wszystkie drogi są zniszczone; nie ma jak dojechać, cokolwiek przywieźć, tylko lasami. Dlatego dziś i w następną niedzielę będzie można wesprzeć poszkodowanych przekazując swój dar do skrzynki w kościele z napisem Caritas. Można też wspierać poprzez tzw. blik. Numer podany jest numerem telefonu Ks. Proboszcza, Macieja Oliwy w Nowym Gierałtowie. Tytuł wpłaty: powódź. Dziękujemy z serca Wszystkim, którzy nie przechodzą obojętnie obok cierpienia naszych Sióstr i Braci!

Dziś w niedzielę, 29.09. o godzinie 19 będzie spotkanie dla kandydatek i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Uroczystość Bierzmowania jest planowana na sobotę, 12. października o godzinie 18. Obecność wszystkich kandydatek i kandydatów na próbach liturgicznych jest obowiązkowa. Rodziców zapraszam na spotkanie podsumowujące przygotowania młodzieży w sobotę, 05.10. o godz. 19.

We wtorek, 01.10. rozpoczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe. Będą one sprawowane w dni powszednie o godz. 17.15, w soboty po Mszy św. o godz. 8.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Dzieci zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w piątki października o godz. 17.15.

We czwartek, 03.10. po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej będzie możliwość modlitwy w ciszy przed NS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Zapraszam w czwartki, po Mszy św. o godz. 18 do wspólnej, wieczornej modlitwy różańcowej o dar wiary dla nastoletnich naszych Parafian. Zapraszam wszystkich do modlitwy o pragnienie wiary i rozpoznanie Jezusa przez młodzież naszej Parafii.

W I piątek października wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Cały czas można zgłaszać nowe osoby potrzebujące posługi sakramentalnej. 04.10. po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie o godz. 19 w kościele będzie odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów przed uroczystością Bierzmowania.

W sobotę, 05.10. w katedrze warszawsko-praskiej o godz. 10 będzie uroczystość błogosławieństwa nowych lektorów w naszej diecezji. Wśród nich będzie dwóch naszych Parafian: Adam Skoczek i Maciej Kubuj. Już teraz serdecznie gratulujemy im promocji lektorskiej i życzymy obfitości łask Bożych w służbie liturgicznej w naszej Wspólnocie.

Jeszcze tylko dzisiaj przyjmujemy zapisy dzieci, których rodzice pragną, aby przygotowały się i przyjęły I Komunię św. w naszej Parafii. Zainteresowanych rodziców zapraszam po każdej Mszy św. do zakrystii. Za tydzień, w ramach przygotowań dzieci komunijne otrzymają pamiątkowe różańce w niedzielę, 06.10. na Mszy św. o godzinie 10.30.

Zapraszamy dzieci, nie tylko komunijne i nie tylko ich rodzeństwo ale wszystkie, na Msze św. niedzielne o godzinie 10.30.

W aktualnym numerze tygodnika „Idziemy” warto przeczytać chociażby artykuł pt. „Co może anioł?” Jak aniołowie pomagają i dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić? Zachęcam do lektury naszego tygodnika „Idziemy”!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wszystkie złożone dziś ofiary oraz wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na codzienne funkcjonowanie naszej Parafii.