9 czerwca 2019r. ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Znalezione obrazy dla zapytania zesłanie ducha świętego 2019

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy.
 2. Jutro II Dzień Świąt Zesłania Ducha Św. – Święto Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 9:00 z czerwcowym, 17:30 i 18:00.
 3. W czwartek 13 czerwca Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy Św. o godz.18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją.
 4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na PODJAZD, KTÓRY JUŻ DZIAŁA!!!!. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu we wszystkich modlitwach. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia, polecając ich opiece patronów.
 5. Zachęcam do czytania książek i prasy katolickiej. Polecam nasz tygodnik „Idziemy”, który znajduje się na stoliku pod chórem.
 6. We wrześniu w naszej diecezji odbędzie się Synod Młodych. W każdej parafii powstają komisje synodalne składające się z ludzi młodych w wieku od 16 do 30 lat. Chętne osoby pragnące się zaangażować się w prace Synodu, mogą zgłaszać się do mnie
  Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, w tych samych miejscach proszę:
  • Ołtarz – 1 – ul. Ks. Szulczyka
  • Ołtarz – 2 – ul. Janoty, Falenicka, Przełęczy, Telimeny i Choinkowa.
  • Ołtarz – 3 – ul. Zagórzańska
  • Ołtarz – 4 – Przy kościele – Podkowy, WiązowskaDziękuję za  wczorajsze porządki w kościele Paniom z ul. Falenickiej  teraz proszę o pomoc ul. Telimeny.
  W tym tygodniu jeszcze będą kontynuowane prace przy podjeździe, który już działa,rozpoczną się prace na dachu kościoła, na dachu plebanii już zakończone.
  Zapraszam na Pielgrzymkę w dniach 24-26 czerwca. Trasa: Kalisz – Gniezno – Licheń / tu nocleg /- Kruszwica – Strzelno – Mogilno / nocleg / – Toruń z Radiem Maryja – Obory – powrót na 20:30.

  Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

  bądź naszą obroną.

  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

  a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

  szatana i inne duchy złe,

  które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

  mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

  .