Niedziela TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 16.06.2019r.

Podobny obraz

Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę świętą. Taca połączona ze zbiórką na stypendia dla studiujących księży.

Zapraszam wszystkie dziewczynki (szczególnie te, które przeżywały I Komunię św. i Rocznicę), by sypały kwiatki podczas procesji Bożego Ciała, jako wyraz wdzięczności za dar Eucharystii. Zachęcam też do przynoszenia kwiatków do sypania.

W środę zakończenie roku szkolnego – okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00 i od 18.30 do 19.30.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 08:45 i 10:00 po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy.
• Ołtarz – 1 – ul. Ks. Szulczyka
• Ołtarz – 2 – ul. Janoty, Falenicka, Przełęczy, Telimeny i Choinkowa.
• Ołtarz – 3 – ul. Zagórzańska
• Ołtarz – 4 – Przy kościele – Podkowy, Wiązowska.
Proszę o udekorowanie okien i nie parkowanie samochodów na trasie procesji.
Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego.
Składam serdeczne „Bóg zapłać” za kolejne ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. PODJAZD JUŻ DZIAŁA!!!!. Jest to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni i zaangażowania na rzecz umacniania naszej wspólnoty parafialnej. Wszystkich ofiarodawców polecam Panu Bogu we wszystkich modlitwach. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszego kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składam najlepsze życzenia, polecając ich opiece patronów.

Zachęcam do czytania książek i prasy katolickiej. Polecam nasz tygodnik „Idziemy”, który znajduje się na stoliku pod chórem.
We wrześniu w naszej diecezji odbędzie się Synod Młodych. W każdej parafii powstają komisje synodalne składające się z ludzi młodych w wieku od 16 do 30 lat. Chętne osoby pragnące się zaangażować się w prace Synodu, mogą zgłaszać się do mnie
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele Parafianom z ul. Telimeny teraz kościół przygotują Rodzice na Rocznicę I Komunii św.
Dziękuję p. Krzysztofowi Mrozowi za naprawę dachu i oczyszczenie dzwonnicy. Dziękuję p. Karolowi Skwitowi za wczorajszą pomoc p. Mieczysławowi w koszeniu trawy przy kościele.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha

bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

.