Joga zamiast Biblii, wegetarianizm zamiast postu. Celne spostrzeżenie ks. Wachowiaka 

Ekoterroryści walczą z… mięsem. Ich zdaniem to właśnie jedzenie mięsa powoduje ocieplenie klimatu, a także ból zwierząt. Jednak kiedy to katolicy w piątki zwykle poszczą – unikając jedzenia mięsa, od lat  w środowisku lewicowym byli wyszydzani z tego powodu.

Wegetarianizm stał się modny, ale post jest średniowieczem. Tak jakby środowisko lewicowo – liberalne nie mogło przeżyć, że można pościć dla Jezusa, dla wyższych wartości.

Tak samo problem dotyczy medytacji. Lectio Divina, modlitwa Słowem Bożym, czy medytacja chrześcijańska dla lewicy to kolejny powód do śmiechu. Ale już joga, medytacja wschodu? Tego typu działanie wręcz jest przez nich promowane.

W ostrych słowach do tematu odniósł się na Twitterze ks. Daniel Wachowiak.

-Kiedy przegraliśmy duchową walkę o człowieka? Weganizm i dieta zamiast bezmięsnego piątku czy postu. Joga zamiast chrześcijańskiej medytacji. Konkubinaty zamiast małżeństw. Zwietrzeliśmy jako sól. – napisał duchowny