XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego 27.10. 2019r.

rd20_002
Kościół Wieczerzy Pańskiej - zbyszekF60

Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.
Pomyślmy wspólnie, że Parafia wciąż nie ma plebanii i domu parafialnego. Musimy coś z tym zrobić.

W poniedziałek – święto świętych Apostołów Szymona Judy i Tadeusza.

W piątek 1 listopada, będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Msze Święte będą o godzinie 7:45 – 9:00 – 10:30 – 12:30. O godz. 11.30 Procesja prowadzona na cmentarzu przez parafię Falenica. Nie ma postu.
Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz, przyjmując Komunię Św. i odmawiając modlitwę w intencjach Ojca Św.

W sobotę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych.  Msze Święte o godz. 9.00 z Procesją na cmentarzu, o godz. 10.30 z Koronką za zmarłych i o godz.18.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa, będzie w środę od godz. 16:00 do 17.00 i od 17.30 do 18.00.  Będzie to spowiedź również przed uroczystością Wszystkich Świętych, aby móc zyskać odpusty za zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej i zakrystii możemy zgłaszać wypominki jednorazowe  / 2.11. / i roczne za zmarłych.

W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym piątkiem miesiąca i pierwszą sobotą, ale zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. Spotkanie Różańcowe będzie w piątek 8 listopada o godz. 16.30.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. ” Idziemy ” pod chórem.
Jubilatów i solenizantów zapewniam o serdecznej pamięci i składam najlepsze życzenia.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na podjazd  i potrzeby kościoła. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu podczas codziennych modlitw w kościele.
Dziękuję za wczorajsze porządki w kościele z ul. Podkowy od Złotej Jesieni do końca ulicy. Teraz proszę o pomoc ul. Polany.