V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii oraz na podstawie dekretu Ks. Romualda Kamińskiego, Biskupa Warszawsko – Praskiego, z dn. 13.03.2020 roku zostały zawieszone wspólnie celebrowane nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. A także niedzielne, poranne nabożeństwo Godzinek ku czci NMP. Zachęcam jednak do indywidualnego lub rodzinnego ich odprawiania we Wspólnotach domowych. Odwołane musiały zostać także parafialne rekolekcje wielkopostne.

Z powodu epidemii koronawirusa osoby starsze zachęcane są do pozostania w domu. Dlatego starsza młodzież z naszej parafii jest gotowa im pomóc, np. w zrobieniu zakupów. Potrzebujących prosimy o kontakt: nr tel.: 517 978 634.

W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca.

We czwartek, 2. kwietnia wypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. To okazja do dziękczynienia Bogu za Jego życie i pontyfikat/1978-2005/ a także do modlitwy w intencji ustania epidemii w naszej Ojczyźnie i świecie.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się w późniejszym terminie.

Bardzo dziękuję wszystkim, naszym Parafianom, którym w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa, nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Spadek liczby wiernych uczestniczących we Mszach św. spowodował oddolną, niezależną inicjatywę dobrowolnych ofiar wpłacanych na parafialne konto. Pozwoli to na realizację bieżących zobowiązań naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za tę wrażliwość i wszystkie dary serca.

W najbliższym tygodniu będzie okazja do spowiedzi wielkanocnej. Sakrament Pokuty i Pojednania będzie sprawowany codziennie od poniedziałku/30.03./ do soboty/04.04./ od godz. 18.30 do 19.30. Spowiedź będzie w zakrystii. Chętne osoby oczekują w bezpiecznej odległości od siebie w kościele, ustalając miedzy sobą kolejność wchodzenia.

Tegoroczną Wielkanoc będziemy przeżywać w warunkach wyjątkowych, wynikających z ogłoszonego przez władze państwowe stanu epidemii. W związku z tym w najbliższą niedzielę nie będzie obrzędu pobłogosławienia palm i pokropienia ich wodą świeconą.

Papieska intencja apostolstwa modlitwy: za osoby uzależnione, aby otrzymały pomoc i zostały otoczone opieką.

ks. Jan Sawicki