NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 05.04.2020 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Tegoroczną Wielkanoc będziemy przeżywać w warunkach wyjątkowych, wynikających z ogłoszonego przez Władze państwowe stanu epidemii. W związku z tym dziś nie ma obrzędu pobłogosławienia palm i pokropienia ich wodą świeconą. A w sobotę nie będzie wspólnotowego poświęcenia pokarmów na świąteczny stół wielkanocny.

Z powodu epidemii koronawirusa osoby starsze zachęcane są do pozostania w domu. Dlatego starsza młodzież z naszej parafii jest gotowa im pomóc, np. w zrobieniu zakupów. Potrzebujących prosimy o kontakt: nr tel.: 517 978 634.

Porządek Liturgii podczas Świętego Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18; Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18; Wielka Sobota > Wigilia Paschalna o godz. 19; Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. będą sprawowane o godz.: 6. 10.30 12.00 18.00.

Bardzo proszę Wszystkich Wiernych o zachowanie przepisów wynikających z wprowadzenia w Polsce staniu epidemii. Wszyscy, którzy mają taką możliwość proszeni są o uczestnictwo w Liturgii transmitowanej w radio, tv lub internecie. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę będzie możliwość indywidualnego przyjęcia Komunii Św. w kościele, po wieczornej Liturgii, do godz. 21.

Bardzo dziękuję wszystkim, naszym Parafianom, którym w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa, nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Spadek liczby wiernych uczestniczących we Mszach św. spowodował oddolną, niezależną inicjatywę dobrowolnych wpłat na parafialne konto bankowe. Pozwoli to na realizację bieżących zobowiązań naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za tę wrażliwość i wszystkie dary serca.

W Wielkim Tygodniu również będzie okazja do spowiedzi wielkanocnej. Sakrament Pokuty i Pojednania będzie sprawowany od Wielkiego Poniedziałku/06.04/ do Wielkiej Środy /08.04/ od godz. 18.30 do 19.30. Spowiedź będzie w zakrystii. Chętne osoby oczekują w bezpiecznej odległości od siebie, ustalając miedzy sobą kolejność.

W Wielki Czwartek będzie możliwość spowiedzi i indywidualnej adoracji NS po Liturgii do godz.21.

W Wielki Piątek możliwość prywatnej adoracji NS w kościele, w godz. 9-18 a po Liturgii także okazja do spowiedzi, do godz. 21. W Wielki Piątek rozpocznijmy też prywatnie nowennę do Miłosierdzia Bożego. W tym też dniu trwa święty post paschalny. Zgodnie ze starożytną tradycją Kościół pości, ponieważ Jezus – Oblubieniec został zabrany. Należy zachować post i wstrzemięźliwość w Wielki Piątek Męki Pańskiej. Zachęca się, aby był on przedłużony także na Wielką Sobotę.

W Wielką Sobotę zapraszam do adoracji NS w Grobie Pańskim w godz. 9-19. W tym dniu także będzie okazja do spowiedzi w godz. 9-10, 12-13, 15-16;

W najbliższy piątek, 10. kwietnia przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tego tragicznego wydarzenia. Módlmy się też w intencji ustania epidemii w naszej Ojczyźnie i świecie.

ks. Jan Sawicki