NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020

Tegoroczną Wielkanoc przeżywamy w warunkach wyjątkowych, wynikających z ogłoszonego przez Władze państwowe stanu epidemii. W związku z tym dziś nie było tradycyjnej procesji rezurekcyjnej.

Z powodu epidemii koronawirusa osoby starsze zachęcane są do pozostania w domu. Dlatego starsza młodzież z naszej parafii jest gotowa im pomóc, np. w zrobieniu zakupów. Potrzebujących prosimy o kontakt: nr tel.: 517 978 634.

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym. Msze św. są sprawowane o godz.: 6. 10.30 12.00 18.00. A jutro w Poniedziałek Wielkanocny o godz.: 9. 10.30 12. 18. To także Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia.

Bardzo proszę Wszystkich Wiernych o zachowywanie przepisów wynikających z wprowadzenia w Polsce staniu epidemii. Wszyscy, którzy mają taką możliwość proszeni są o uczestnictwo w Liturgii transmitowanej w radio, tv lub internecie. Jest możliwość indywidualnego przyjęcia Komunii Św. w naszym kościele, po zakończeniu Mszy św. parafialnej.

Z uwagi na to, że dni w Oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych./KPK kan. 1251/

Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którym w tym trudnym czasie epidemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Spadek liczby wiernych uczestniczących we Mszach św. spowodował oddolną, niezależną inicjatywę dobrowolnych wpłat na parafialne konto bankowe. Pozwoli to na realizację bieżących zobowiązań finansowych naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za tę inicjatywę, wrażliwość i wszystkie dary serca.

W Wielki Piątek rozpoczęliśmy prywatnie nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada w najbliższą niedzielę i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Za tydzień Msze św. będą sprawowane o godz.: 9. 10.30 15./+ Koronka do Bożego Miłosierdzia/ 18. Tego dnia wypada również święto patronalne Caritas.

We wtorek przypada 1054. rocznica Chrztu Polski./966/

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, te kwiaty kupiły, przywiozły i ułożyły. Dziękuję gorąco wszystkim osobom, które tak chętnie zaangażowały się w przygotowanie naszego, tradycyjnego Grobu Pańskiego i posprzątanie kościoła. Dziękuję Klaudii i jej Mamie, Panu Mieczysławowi, Panu Pawłowi, naszemu organiście za poświęcony czas, dobre rady i włożoną pracę.

Wszystkie osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania serdecznie zapraszam! Zawsze istnieje możliwość spowiedzi. W tym celu należy zgłosić się do księdza, do zakrystii po zakończeniu dowolnej Mszy św.

Uprzejmie informuję, że Msza św. gregoriańska w intencji zmarłego, naszego Ks. Proboszcza kan. Wiesława Chrząszcza rozpocznie się w piątek, 24.04.2020 roku o godz. 17.30 i potrwa do soboty, 23.05.2020, godz. 17.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i duchowej łączności.