III NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś, w III Niedzielę Wielkanocy przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Odpowiedzmy sobie na kilka pytań z rachunku sumienia właściciela Biblii: 1.Czy mam w domu własny egzemplarz Pisma Świętego? 2.Czy wiem bez wahania gdzie ono jest? 3.Czy znajduje się na miejscu godnym Księgi Świętej? 4. Kiedy ostatni raz z niej korzystałem? 5.Czy używam Pisma Świętego w modlitwie?

6. Czy odwołuję się w rozmowach do argumentów z Pisma Świętego?

1. maja, w I piątek maja wizyty księdza u zgłoszonych chorych rozpoczną się o godz. 9. Można zgłaszać też nowych chorych. W tym też dniu rozpoczną się nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Będą sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18 a w niedziele po Mszy św. o godz.12. Będziemy modlić się o ustanie epidemii, oddalenie klęski suszy w naszej Ojczyźnie i o Boże błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia Ks. biskup udziela wiernym dyspensy od postu.

Liturgiczną uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny obchodzimy w tym roku – za zgodą Stolicy Apostolskiej – w sobotę, 2 maja. To dzień modlitw za Ojczyznę i naszych Rodaków przebywających na emigracji. Msze św. o godz. 8.30 /+ różaniec/ i 18. /+ majowe/

W środę, 29. kwietnia przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy. W tym dniu przypada też Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny światowej.

Z powodu epidemii koronawirusa osoby starsze zachęcane są do pozostania w domu. Dlatego młodzież z naszej parafii jest gotowa im pomóc, np. w zrobieniu zakupów. Potrzebujących takiej pomocy prosimy o kontakt: nr tel.: 517 978 634.

20.04. weszły w życie zmiany w ograniczeniach związanych ze stanem epidemii. Wg nich liczba osób uczestniczących we Mszy św. zależy od powierzchni świątyni. Dla naszego kościoła górnego maksymalna liczba osób mogących uczestniczyć w Liturgii wynosi 12.

Bardzo proszę Wszystkich Wiernych o zachowywanie przepisów wynikających z wprowadzenia w Polsce stanu epidemii. Zawsze jest możliwość indywidualnego przyjęcia Komunii Św. w naszym kościele, po zakończeniu Mszy św. parafialnej.

Zapraszam również wszystkie osoby pragnące przystąpić do spowiedzi. W tym celu należy zgłosić się do księdza, do zakrystii po zakończeniu dowolnej Mszy św.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym trudnym czasie epidemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Spadek liczby wiernych uczestniczących we Mszach św. spowodował oddolną, niezależną inicjatywę dobrowolnych wpłat na parafialne konto bankowe. Pozwala to na realizację bieżących zobowiązań finansowych naszej Parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za tę inicjatywę, „wyobraźnię miłosierdzia” i wszystkie dary serca.

Władze naszej Diecezji informują, że decyzje w sprawie przełożenia i ustalenia nowego terminu I Komunii Św., po ustaniu epidemii, podejmą Księża Proboszczowie w porozumieniu z Katechetami i Rodzicami Dzieci. Zaznaczają, że uroczystości tej nie należy organizować do czasu powrotu dzieci do szkół.

Msza św. gregoriańska w intencji naszego, zmarłego Proboszcza Ks. kan. Wiesława Chrząszcza rozpoczęła się w piątek, 24.04.2020 roku a zakończy w sobotę, 23.05.2020, godz. 17.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i duchowej łączności.

W trosce o porządek i czystość w naszym kościele pojawiła się propozycja, aby zastąpić dotychczasową, nieefektywną organizację sprzątania – opartą na zapraszaniu mieszkańców kolejnych ulic – organizacją opartą na rodzinach lub 4-5 osobowych zespołach sąsiadów lub innych, zaprzyjaźnionych osób, które by się wymieniały i podjęły troskę o estetykę naszej świątyni. Chętne osoby serdecznie zapraszam do współpracy i zgłoszenia się po Mszy św.

Zapowiedzi przedślubne: następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Piwnicki, kawaler z par. p.w. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach i Magdalena Leszko, panna z parafii tutejszej.